Ekonomi

GÜNDEM DEPREM

Ülkemizde 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili kapsayan ve yüzyılın afeti olarak değerlendirilen deprem nedeniyle bir çok ilde teyakkuza geçilirken, Aksaray’da inşaat sektörünün uzmanları ATSO’da bir araya gelecek. ATSO..

GÜNDEM DEPREM

Ülkemizde 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili kapsayan ve yüzyılın afeti olarak değerlendirilen deprem nedeniyle bir çok ilde teyakkuza geçilirken, Aksaray’da inşaat sektörünün uzmanları ATSO’da bir araya gelecek.

ATSO ev sahipliğinde 20 Mart Pazartesi günü yapılacak olan istişare toplantısına Aksaray Belediyesi İmar Müdürlüğü, Aksaray Müteahhitler Birliği, Aksaray Mühendisler Odası, Aksaray Mimarlar Odası, Aksaray Jeoloji Mühendisleri Odası, Yapı Denetim Firmaları ve sektör temsilcileri katılım göstererek bilgi alışverişinde bulunulacak.

Konuyla ilgili açıklamaya yapan ATSO Başkanı Ahmet Koçaş yaptığı açıklama da; “Ülkemizin şubat ayının başında yaşamış olduğu ve 11 ilimizi kapsayan asrın felaketi, tüm şehirlerimizi etkilemiştir. AFAD tarafından her gün onlarca artçı depremler yaşandığı açıklanmakta ve hemen komşu ilimiz Kayseri’de depremler meydana gelmektedir. Aksaray olarak şu ana kadar yaşanan depremde Allah’a şükürler olsun ki herhangi bir can kaybı ve yıkım yaşamadık fakat bu demek oluyor ki Aksaray’da deprem olmaz. ATSO İnşaat sektörü olarak depremin yaşandığı günden hemen sonra ilimizde fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Çalışmalarımıza Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tuğrul Kalkan , Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Güneş ve Meclis Başkan yardımcımız Mehmet Ali Alan koordinasyonunda gerçekleştirilmektedir. Sektörün uzmanları ile sürekli görüşüyor ve irtibatlarda bulunuyoruz. Bu istişare toplantılarının en kapsamlısını da 20 Mart Pazartesi günü Odamız ev sahipliğinde Aksaray Belediyesi İmar Müdürlüğü, Aksaray Müteahhitler Birliği, Aksaray Mühendisler Odası, Aksaray Mimarlar Odası, Aksaray Jeoloji Mühendisleri Odası, Yapı Denetim Firmaları ve sektör temsilcilerimizin katılımı ile istişare toplantımızda gerçekleştireceğiz. Toplantımızda Aksaray’da inşaat sektörü olarak neler yapabiliriz hepsini masaya yatıracak ve toplantı sonrasında basın açıklamasında bulunacağız. Bu yüzden toplantımızın şimdiden şehrimiz adına hayırlı geçmesini diliyor, Ülkemizin bir daha deprem felaketi yaşamamasını temenni ediyoruz” Dedi.

Haber Bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL