Gündem

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN

ak parti miletvekili aday adayı abdurraman kayabaşıyaptığı basın açıklamasında şunlara değindi; “bilindiği üzere mhp genel başkanı sayın devlet bahçelierken seçim çağrısı yaptı. bu çağrıya müteakiben cumhurbaşkanımız sayın receptayyip erdoğan Ülkemizin..

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN

ak parti miletvekili aday adayı abdurraman kayabaşıyaptığı basın açıklamasında şunlara değindi;

“bilindiği üzere mhp genel başkanı sayın devlet bahçelierken seçim çağrısı yaptı. bu çağrıya müteakiben cumhurbaşkanımız sayın receptayyip erdoğan Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu fotoğraftan hareketle bu erkenseçim teklifini kurmayları ile değerlendirerek bu teklife olumlu yaklaşması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı.

türkiye’nin önündeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erkenseçim kararının açıklanmasıyla ortaya çıkacak belirsizliğin bir an önce ortadankaldırılmasını zorunlu kılmıştır. suriye’deki gelişmelerin hızlandığı,makroekonomik dengelerden büyük yatırımlara kadar her konuda çok önemli kararlarvermemiz gereken bir dönemde seçim konusunu ülkemizin gündeminden bir an önceçıkarılması gerekmekteydi.

Şu anda Ülkemizin istikrarına, büyümesine ve millibirliğine içeriden ve dışarıdan büyük tehditler yöneltilmektedir. her ne kadartürkiye ekonomisi sağlam zeminler üzerinde dursa da dışarıdan şiddeti giderekartan finansal saldırılar ülkemizin önünde bir tehdit olarak durmaktadır.

tüm bu durumlara kayıtsız kalmayan cumhurbaşkanımız sayınrecep tayyip erdoğan erken seçimin 24 haziranda yapılacağını ilan etmiştir.

bu seçimlere cumhur ittifakı ile girmeye kararverilmiştir. ak partiyle mhp’nin cumhur ittifakı şeffaf bir şekilde, 81milyonun gözü önünde ve meşru bir zeminde yapılmıştır. cumhur ittifakınınkarşısında olanlar ise karanlıkta birbirlerine göz kırparak, önü-arkası belliolmayan pazarlıklarla, rengi, kimliği, kişiliği, hiçbir şeyi belli olmayan, tekgayesi recep tayyip erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmayaçalışılıyorlar.  türkiye geçmişte defalarcabu tarz siyaset mühendislikleriyle hep karşılaşmıştır. ancak her defasındamilletimiz kirli pazarlıklara değil, kendi iradesine saygılı olanlara,kendisine hizmet etmeye talip olanlara itibar etmiştir.

en büyük hakem olan milletimiz tüm bunları takip ediyor,değerlendiriyor. İşte o geçmişteki güneş motel olayının içerisinde olanlarınasıl milletim cezalandırdıysa, bunlara da vereceği ceza odur. milletimizsandık başına gittiğinde de kararını bunların sonucuna göre verecektir. bizbugüne kadar hep olduğu gibi, bundan sonra da sözümüzü sadece tek muhatabımızolarak gördüğümüz milletimize söyleyeceğiz. yaptıklarımızın hesabınımilletimize verecek, bundan sonra da yapacaklarımızın taahhüdünü de yinemilletimize sunacağız.

Şu anda çok garip bir senaryo var ortada, millet olaraktam bir kırılma noktasındayız. türkiye, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyleartık bir dönüm noktasına gelmiştir. 24 haziran seçimleri türkiye’nin ileriyeatılım noktası olacaktır”

15 temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasınınsiyasette de yeni bir dönemin miladı oldu. “milletimizin darbe gecesigösterdiği kahramanlık asla unutulmayacaktır. ardından 29 gece boyunca tutulandemokrasi nöbetleri, milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkmairadesinin bir sembolü oldu. 

ermeni çetecilerinden bölücülere ve fetÖ’cülere kadartürkiye’yi karalamak için çırpınan tüm kesimlerle aynı dili konuşan, muhtemelenaynı hissiyatları paylaşan karanlık odaklara inşallah 24 haziran’da azizmilletimizin desteği ile ak parti olarak gerekli cevabı vereceğiz.

erken seçimin ardından gireceğimiz yeni dönemi ülkemizdeistikrar ve güvenin teminatı olarak görüyoruz. zaten 16 nisan halkoylamasındaanayasa değişikliğiyle yeni bir yönetim sistemine geçme arzumuzun temelindekisebepler bunlardır. milletimizi mevcut sistemin sürekli kriz, tartışma,polemik, darbe, cunta vesayet üreten yapısından adeta yaka silker halegelmişti. eski sistemin son aylarını yaşıyor olmamıza rağmen, hala buhastalıkların devam ettiğini görüyor bulunmamız, milletimizin cumhurbaşkanlığıhükümet sisteminin doğruluğunu bir kez daha takdir etmesini sağlayacaktır.İnşallah iki ay sonra büyük ve güçlü türkiye’nin inşasına giden yolun önünütamamen açıyoruz.

bizim yeni dönemde milletimize taahhütlerimiz şunlarolacaktır: yeni dönem daha fazla demokrasi dönemi, daha güçlü hukuk devletidönemi olacaktır. yeni dönem daha fazla refah, daha fazla zenginlik, daha genişözgürlük dönemi olacaktır. yeni dönem kalıcı huzurun, kalıcı güven ortamının,daha büyük atılımların dönemi olacaktır. yeni dönem yürütmenin daha etkin,yasamanın daha itibarlı, yargının daha bağımsız hale geldiği bir dönemolacaktır.

hali hazırda dünyadaki 10 büyük projenin 6’sını hayatageçiren bir ülke olarak, yatırımlar bizim vazgeçilmezimizdir, yatırımlaradevam. İnşallah bu yılsonu itibarıyla üçüncü havalimanını İstanbul’da neyapıyoruz, açıyoruz. İnşallah bu yılsonuna kadar yine İstanbul’umuzda dev birproje olarak kanal İstanbul’un ihalesini gerçekleştireceğiz. aynı şekilde yineboğaz’dan 3 katlı tünelin geçişinin adımlarını da atacağız. ve bu arada malum18 mart Çanakkale’deki o muhteşem köprünün karşılıklı ayaklarının temelleriniattık, o da şu anda yürüyor. 

milletimiz bizden kuru laf, neticesiz polemik, desteksizatış değil, ekmeğini, aşını nasıl büyüteceğimizin, kendisine ve evlatlarınanasıl bir gelecek bırakacağımızın planlarını, projelerini duymak istiyor.elbette meydanı haramilere bırakmayacak, kem söz sahiplerine hadlerinibildirmekten de geri kalmayacağız. ancak milletimizin karşısına asıl 81 milyonvatandaşımızın her birinin geleceğine dair umutlarını besleyerek çıkacağız.zaten bizim en güçlü olduğumuz alan da budur. Önümüzde böyle mümbit bir zemindururken ve bu yolda kendimize yol arkadaşları da bulmuşken, ana muhalefeti veonun kağıttan kayığına binmeye çalışanları kendi hallerine bırakmak en doğrusudur.

yüksek sorumlulukla, dik duruşla, aksaray’ımızı dahavizyoner bir şehir yapmak için halkın yanında yer alan, ululaşılabilir birvekil, ısrarcı, kararlı, dinamik, Şehrin bütün hassasiyetlerini ön planaçıkaran, her alanda el ele, güç birliğinde aksaray’ı en iyi şekilde temsileden, teşkilatçılığı ön plana çıkaran, bu necip milletin yüzünü hiçbir zamanaşağı indirmeyen, çok çalışan, yatırımcıyı aksaray’a çeken, haktan ve adalettenhiçbir zaman ayrılmayan, aksaray’ın kalkınması için ilimizi her platformda eniyi şekilde temsil eden, 15 temmuz ruhuyla liderimiz sayın cumhurbaşkanımızrecep tayyip erdoğan’ın dim dik yanında durabilen, onu yalnız bırakmayan,sırtından hançerlemeyen, perde arkasında planlar yapmayan, kefeni cebinde yiğitbir millet vekili olacağıma ve bütün aksaray’ı ayrım yapmadan kucaklayacağımatüm milletimizin huzurunda söz veriyorum.

24 haziran seçimlerinin aksaray’ımız ve Ülkemiz içinhayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum” dedi.            

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL