Gündem

GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI

aksaray belediyesinin 2017 yılı içerisinde tacinmahallesinde başlattığı 3 etaptan oluşan ve ilk etabı tamamlanan recep tayyiperdoğan gençlik parkı, fettah can konser ile açıldı. sanatçı fettah can, sanatçılarınmehmetçiğe moral için cumhurbaşkanı..

GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE AÇILDI

aksaray belediyesinin 2017 yılı içerisinde tacinmahallesinde başlattığı 3 etaptan oluşan ve ilk etabı tamamlanan recep tayyiperdoğan gençlik parkı, fettah can konser ile açıldı. sanatçı fettah can, sanatçılarınmehmetçiğe moral için cumhurbaşkanı erdoğan ile hatay’a gittiği için silifkebelediyesi tarafından 13 mayıs tarihindeki konseri iptal edilmiş. aksaraybelediye başkanı haluk Şahin yazgı sanatçıya sahip çıkarak iptal edilen günde fettahcan’ı recep tayyip erdoğan gençlik parkı açılışına davet etmişti. 

aksaray belediyesi tarafından 78 bin metrekarelik alanakurulan recep tayyip erdoğan gençlik parkı’nın 1. etabı tamamlandı. İçerisindebisiklet yolu, koşu yolu, çocuk oyun alanı, amfi tiyatro ile çeşitli türdenağaç ve çiçek çeşitleri ile rengârenk olan park hafta sonu binlerce kişininkatıldığı muhteşem fettah can konseri ile açıldı.

açılışa milletvekili mustafa serdengeçti, belediye başkanıhaluk Şahin yazgı, ak parti İl hüseyin altınsoy, ak parti merkez İlçe başkanıhamza aktürk, ak parti gençlik kolları başkanı mehmet emin kılıç, eğitim birsenbaşkanı murat günaydın, muhtarlar derneği başkanımehmet emin tetik, belediyemeclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

açılış töreni öncesinde sahnede çıkan belediye başkanı halukŞahin yazgı, “kahraman askerlerimizin ve cumhurbaşkanımızın yanında olan fettahcan kardeşime teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

sahnede iken siyesi ve ideolojik bir konuşma yapmakistemediğinin altını çizen başkan yazgı, “biliyorsunuz şimdi sahneye çıkacakolan fettah can’ın bugün başka yerde yapacağı konser iptal edilmişti. sırfaskerimizin yanında olduğu için, sayın cumhurbaşkanımızla birlikte hatayagittiği için. bizim türk halkı olarak ortak paydalarımız var. bunlar nedir?göklerden inmeyecek ay yıldızlı bayrağımız, her köşesinde şehitlerimizin kanıbulunan bu cennet vatanımız ve minarelerden okunan ezanımıza kim sahip çıkarsabaşımızın üstünde yeri var. bu vesileyle fettah can kardeşime bizleri kırmayıpaksaray’ımıza geldiği için ve sergilediği dik duruş için bir kez daha yürektenteşekkür ediyorum” dedi.

gençlik merkezi yapılacak

açılışı yapılan recep tayyip erdoğan gençlik parkı 1.etabının içeriği ile ilgili bilgiler veren başkan yazgı, park içerisineyapılacakgençlik merkezi müjdesini ilk defa paylaştı. 3 katlı olarak inşaedilecek gençlik merkezinde, çok amaçlı bir konferans salonu, fuaye alanı vekafeterya, kütüphane, bilgisayar odaları, sanat ve müzik atölyeleri, engellifaaliyet odaları ve kursların yapılabileceği eğitim odalarına yer verildiğiniaçıkladı.

açılışı yapılan gençlik parkının 2. etap kısmından bahsedenbaşkan yazgı, 104 bin metrekare’yi kapsayan yeni projede çocuk oyun alanları,birçok tesis ve spor komplesine yer verileceğini duyurdu. ayrıca alanda biradet biyolojik gölet ve 3 adet çok amaçlı meydan tasarlandığı aktardı.

milletvekili mustafa serdengeçti ise recep tayyip erdoğangençlik parkı’nın aksaray’a hayırlı uğurlu olmasını diledi. ve parkı ismindenhareketle insanımızın cumhurbaşkanımıza duyduğu sevginin büyük olduğuna vurguyaptı.

görkemli bir tören ile birlikte gençlik parkının açılışkurdelesi kesildi. başkan yazgı, park ile ilgili tebrikleri kabul ederken tacinmahallesi muhtarı İbrahim telli, mahallerine böyle bir parkı kazandırılmasınaöncülük eden başkan yazgı’yateşekkür plaket takdim etti.

park alanını dolduran binlerce kişinin merakla beklediğifettah can, büyük bir coşku eşliğinde sahneye çıktı. sahnede en sevilenşarkılarını hayranları için seslendiren ünlü sanatçı, aksaray’da olmaktan mutluolduğunu söyledi ve misafirperverliğinden dolayı belediye başkanı haluk Şahinyazgı’ya teşekkür etti.

konser esnasında aksaray emniyet müdürlüğü Çevik Şubegörevli bir polis memurunun meslektaşına evlenme teklifinden bulunmak istemesiüzerine sanatçı fettah can, sahneyi polis memuruna bıraktı. konsere dinlemeyegelenler, sürpriz evlenme teklifine büyük bir alkışla destek verirken binlercekişi hep bir ağızdan “evet” sesleri bayan polis memuruna tempo tuttu. gelenevet cevabından sonra sanatçı fettah can, birlikte dans eden mutlu çifte özelbir şarkı seslendirdi.

kaldığı yerden devam edenkonser coşkusu gecenin ilerleyensaatine kadar sürdü.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL