Sağlık

GIDADA SIFIR RİSK SIFIR TOLERANS

aksaray tarım ve orman müdürü bülent saklav; “gıdada sıfır risk sıfır toleransla çalışmaktayız. amacımız üretimden tüketime kadar vatandaşımızı sağlıklı gıdayla buluşturmak sağlıklı ürünlerin satışının yapılmasını sağlamak.” dedi. aksaray tarım İl..

GIDADA SIFIR RİSK SIFIR TOLERANS

aksaray tarım ve orman müdürü bülent saklav; “gıdada sıfır risk sıfır toleransla çalışmaktayız. amacımız üretimden tüketime kadar vatandaşımızı sağlıklı gıdayla buluşturmak sağlıklı ürünlerin satışının yapılmasını sağlamak.” dedi.

aksaray tarım İl müdürlüğüne bağlı ekipler şehrin her bölgesinde bulunan gıda işletmelerine denetimlerini sürdürerek, aksaray’da gıdada yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için baskın denetimler gerçekleştiriyor.

aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü ekipleri aksaray’da faaliyet gösteren market ve gıda sektörlerine yönelik denetimler yaparak vatandaşların üretimden tüketime kadar sağlıklı gıdaya ulaşmalarını sağlıyor. aksaray tarım ve orman müdürlüğü ekipleri gıda sektöründe hizmet veren iş yerlerine ani baskınlar yaparak gıda kontrolünü sağlayan tarım ekipleri girdikleri iş yerlerinde sağlıklı üretim için her türlü denetimleri titizlikle yaparak ürünleri denetliyor.

vatandaşların alo 174 gıda İhbar hattını arayarak gelen şikayetleri denetleyen ekipler 3 yılda 230 gıda işletmesine cezai işlem uyguladı.

konuyla ilgili açıklama yapan tarım ve orman müdürü bülent saklav, amaçlarının üretimden tüketime vatandaşı gıda sağlığını korumak olduğunu belirterek, “İlimizde bulunan toplam 3 bin 249 gıda işletmelerinde 6 bin 220 adet denetim yaptık. bunun 267’side alo 174 ihbar hattına yapılar gıda ihbarları. bizim bakanlığımızın ihbar hattı var. vatandaşlarımız buraya başvurduklarında hemen söz konusu yere gidip müdahale ediyoruz, oradaki yaptırımları uyguluyoruz, numuneler alıyoruz, denetim yapıyoruz ve idari işlemi de orada gerçekleştiriyoruz. vatandaşların gıda ile ilgili her hangi bir sorunu olduğunda alo 174 gıda ihbar hattını arayarak şikayetini bildirebilir. ayrıca müdürlüğümüze yapılan yazılı, sözlü, ihbar hattı ihbarı gibi tüm şikayetleri anında değerlendiriyoruz. amacımız üretimden tüketime kadar vatandaşımızı sağlıklı gıdayla buluşturmak” dedi.

haber: murat uğurlu


YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL