Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tüm okullarda MEB kararı ile ders yapılmayacak kararı

81 ilde ders yapılmayacak kararı öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı. İlk dönem gerçekleştirilen uygulama ikinci dönemde gerçekleştirilecek mi? MEB yanıt verdi. Geçelim detaylara…

81 ilde ders yapılmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Türkiye’nin 81 ilindeki tüm okullarda öğretmenlerin bir hafta süreyle ders yapmayacağına karar verdi.

Öğrencileri sevindiren bu gelişme 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin son haftasında gerçekleşmişti. Öğrencilere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenlenerek ders yükünden kaynaklanan stresi ortadan kaldırmada başarılı olmuştu. İkinci dönemin sonunda da yine bu jest yapılacak.

TÜM OKULLARDA MEB KARARI İLE DERS YAPILMAYACAK KARARI

MEB aynı uygulamayı ikinci dönemin son haftasında da sürdürmeyi planlıyor. Bu gelişmeyi duyan öğrenciler şimdiden heyecanlandılar. Hepimiz öğrenci olduk, sürekli ders ders bazen sıkıcı olabiliyordu, ama herhangi bir ders yok, öğretmen gelmemiş gibi haberler duyduğumuzda sevinçten havalara uçuyorduk.

MEB’in İlk uygulamasında öğrenciler büyük memnuniyet ve sevinç duymuştu. Öğrencilerin sesine kulak veren MEB’in önümüzdeki yıllarda da bu uygulamayı devamlı sürdürmesi isteniyor.

MEB bu uygulama sonrasında 2023-2024 eğitim öğretim yılı sona erecek ve öğrencilere yaz tatili başlayacak.
Haber Merkezi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri
Sıradaki Haber Spor Bilimleri Öğrencileri Anaokulu Öğrencileriyle Buluştu