Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

PTT Mayıs ayı personel alımı 2024! Başvuru şartları açıklandı!

PTT’nin mayıs ayında personel alıp almayacağı merak ediliyor. Peki, PTT personel alımı yapacak mı, başvuru şartları neler? İşte merak edilenler.

PTT’nin mayıs ayında personel

PTT, kendi bünyesine ve ortaklarına personel alımı yaparak istihdam ortamı yaratıyor. Söz konusu personel alımına ilişkin tüm detayları kendi ve iştiraklerinin resmi internet sitesinden paylaşarak başvuru yapmak isteyen adayları bilgilendiriyor.

Bu kapsamda, PTT’nin ve iştiraklerinin resmi internet sitesi incelendiğinde PTT’nin yakın zamanda personel alımı yapacağına ilişkin herhangi bir bilginin yer almadığı görüldü.
PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU 2024

PTT’nin ve iştiraklerinin personel alımı yapacağı dönemlerde başvuru yapmak isteyenler, aranan koşulları sağlaması halinde gerçekleştirilecek sınav ya da mülakatlara katılarak, başarı olunması durumunda istihdam edilecek.
Öte yandan, her yıl PTT kendi internet sitesi üzerinden istihdam edilecek personel sayısını paylaşacak adayları bilgilendiriyor.
BAŞVURU ŞARTLARI

PTT personel alımı gerçekleştirdiği zamanlarda özel ve genel müracaat koşullarını alım yapılacak kadrolara göre belirliyor. Şu an için bir alım yapılacağına ilişkin duyuru olmaması nedeniyle özel şartlar bilinmiyor. Fakat PTT’nin personel alımında aradığı genel başvuru şartları ise şöyle:

a) 29 Nisan 2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak,

b) 18 yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 36 yaşından gün almamış olmak,

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak,

ç) 26 Eylül 2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak,

f) Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

g) Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,

ğ) Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak,

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
Haber Merkezi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) hizmet
Sıradaki Haber Hizmet Sektöründe Yıllık Yükseliş, Aylıkta Durağanlık: TÜİK Verileri Açıklandı!