Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bedriye Medresesi Gençlerin Uğrak Noktası Oldu

Belediye Başkanı Dr. Evren

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanarak hizmete sunulan Bedriye Medresesi, gençlerin uğrak noktası oldu.

Şehir genelindeki birçok tarihi medreseyi, türbeyi, han ve hamamları restore ederek vatandaşların kullanımına sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Bedriye Medresesi’nin de restore edilerek sosyal ve kültür tesisi olarak vatandaşların hizmetine sunmuştu.

Çağın şartlarına uygun olarak ilim ve irfan merkezi olarak kullanılması planlanan medrese, İsteyen herkesin kitap okuyarak keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği, öğrencilerin ders çalışabilecekleri bir merkez oldu. Ayrıca medresenin içerisinde doğal taş sergi salonu ve kütüphanesi de özellikle gençlerin severek kullandığı alanlar arasında yer alıyor.

Bedriye Medresesinin gençler tarafından sevilerek kullanıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Bedriye Medresesi’nin Selçuklu ve Osmanlı Döneminde medrese olarak kullandığını tarihi kaynaklardan biliyoruz. Selçuklu ve Osmanlı dönemine baktığımızda ecdadımız eğitime ve ilime önem vermiş, Anadolu coğrafyasında birçok noktada medreseler yapmıştır. Bedriye Medresemiz bunlardan sadece bir tanesidir.

Bizde restorasyonunu tamamlandığımız Bedriye Medresemizin ilim merkezi olmasını ve burada okumaların yapılmasını arzu ederek restore ettik ve halkımızın hizmetine sunduk. Hamdolsun açıldığı günden bu yana tesisimiz yoğun olarak kullanılıyor. Burada isteyen herkes kitap okuyarak keyifli ve huzurlu vakit geçirebiliyor, burada gençlerimizin ders çalıştığını, kitap okuduğunu ve araştırmalar yaptığını görmek bizlere mutluluk veriyor.” Dedi.

Bülten