Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray’da Bilim Festivali Heyecanı İçin Tarih Belli Oldu; İşte detaylar

Bilim meraklılarının özlemle beklediği

Bilim meraklılarının özlemle beklediği Bilim Festivali bu yıl 3’üncü kez kapılarını ziyaretçilere açıyor. Bilimi ulaşılmaz ve zor olmaktan çıkarıp, toplumun tüm kesimlerini bilimle buluşturmak amacıyla Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Festivali bu yıl 7-8-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Aksaray teknoloji devlerini 3 gün boyunca 30 Bin metrekarelik alanda kurulan Tacin festival alanında ağırlayacak. Çevre iller başta olmak üzere Türkiye’nin farklı coğrafyalarından binlerce ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Aksaray Bilim Festivali’nde söyleşiler, sergiler, görsel şovlar ve farklı alanlarda çok sayıda atölye çalışmaları da yapılacak. 3’üncüsü düzenlenen festival bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenleniyor.

Seçkin kurum ve kuruluşların yer alacağı Aksaray Bilim Festivali’nde Milli Teknoloji Hamlesinin gururu; TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN,  ROKETSAN, BAYKAR, TUSAŞ gibi önemli savunma sanayi ve bilim-teknoloji kuruluşları da boy gösterecek.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer festival hazırlıklarına ilişkin şu görüşlere yer verdi. “Aksaray Belediyesi olarak bilim festivalini bu yıl 3’üncü kez icra edeceğiz. Daha önce gerçekleştirdiğimiz binlerce katılımcının katıldığı ve ülke gündeminde yer aldığımız festivalimizi bu yıl inşallah kapasitesini artırmak sureti ile daha kapsamlı, daha güzel bir festival yapmayı planlıyoruz.

Her yaştan katılımcıya ilham kaynağı olacak yenilikler ve yüzlerce bilimsel etkinliğin olduğu meraklılarına bilimle iç içe olacakları dolu dolu 3 gün hazırladık. Aksaray’da gençlerimizin bilim ve teknolojiye olan merakı bizleri memnun ediyor. Şehrimizden ve ülkemizin her yerinden tüm öğrencileri ve bilim meraklısı olan herkesi festivalimize bekliyorum” dedi.

Bülten