Siyaset

GENÇLERE HAK ETTİĞİ DEĞERİ AK PARTİ VERDİ

ak parti’nin genç ve dinamik milletvekili adayı muhammedaktaş, ak parti’nin gençlere büyük önem ve değer verdiğini belirterek, 24haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için gösterilen 600milletvekili adayından 57 tanesinin 25 yaş..

GENÇLERE HAK ETTİĞİ DEĞERİ AK PARTİ VERDİ

ak parti’nin genç ve dinamik milletvekili adayı muhammedaktaş, ak parti’nin gençlere büyük önem ve değer verdiğini belirterek, 24haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için gösterilen 600milletvekili adayından 57 tanesinin 25 yaş altı olduğunu kaydetti. 

cumhurbaşkanı erdoğan’ın hiç kimsenin olmadığı kadargençlere büyük değer verdiğini belirten milletvekili adayı muhammed aktaş, “Şuana kadar gençlere en çok değer veren parti ak parti olmuştur. Şüphesiz ki,bundan sonra da bu destek sürecektir” dedi.

“genÇlere en Çok deĞerİ ak partİ verdİ”

türkiye’nin genç nüfus bakımından birçok dünya ülkesindendaha şanslı olduğunu belirten milletvekili adayı muhammed aktaş, “Ülkemizdekigenç nüfusun enerji potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor.gençlerin siyasete, ülke yönetimine, üretim mekanizmalarına, ekonomiye dahiledilmeleri mutlaka şart. bu anlamda ak parti olarak önemli atılımlar yaptık.gençler, ak parti iktidarı döneminde hak ettikleri değeri görmeye başladılar”dedi.

 “18 yaŞinda seÇİlmehakki verdİk”

gençlere 18 yaşında seçilme hakkı verildiğinin altınıçizen milletvekili adayı muhammed aktaş, “buna şahsen bende genç birmilletvekili adayı olarak örneğim aslında. ak parti olarak biz sözümüzü tuttuk.gençlerimiz 18 yaşından itibaren nasıl seçme yetkisine sahipse, aynı şekildeseçilme hakkına da sahipler. Özellikle 24 haziran tarihinde yapılacak olancumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi, türkiye tarihinin en önemliseçimi olduğu kadar gençlerimizin siyasette dinamizmini heyecanını göreceğimizönemli bir seçim olacak. meclisimiz daha genç olacak ve daha güçlü türkiye’ninkapılarını açacak muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolculuğumuzda en büyükgücümüz yine gençlerimiz olacak. gençlerimizin vizyonu, dünyaya bakışı, enerjisitürkiye’nin önünü açarak yeni bir vizyon çizecek, gelecek hedeflerimiziyakalamamıza imkan sunacak” diye konuştu.

 “her tÜrlÜkolayliĞi saĞlamak boynumuzun borcudur”

gençliğin son derece önemli olduğuna dikkat çekenmilletvekili adayı muhammed aktaş, gençliğe yatırım yapılmasının ülke için sonderece verimli olduğunu hatırlatarak, kendi işini kurarak kendi işinin patronuolmak isteyen gençlere birçok kolaylık sağladıklarını söyledi. 18-29 yaşarasında iş yeri açmak isteyen gençlerin 3 yıl boyunca 75 bin tl’ye kadar gelirvergisinden muaf tutulduğunu aktaran muhammed aktaş, “ayrıca yeni bir düzenlemeile gençlerimizi desteklemek için ilave bir imkân daha getirdik. bir yılboyunca bağkur primlerini biz ödüyoruz. gençlerimiz yeter ki üretmek, kazanmakve türkiye’nin geleceğine omuz vermek istesinler. her türlü kolaylığı sağlamakboynumuzun borcudur” dedi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL