Gündem

GELENEKSEL IHLARA VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

aksaray’da42. turizm haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık bin kişinin katılımıylageleneksel ihlara vadisi yürüyüşü yapıldı aksaray’da,42. turizm haftası etkinlikleri kapsamında, yaklaşık bin kişinin katılımıylahalk oyunları gösterileri ve müzik dinletisinin ardından 14 kilometrelikgeleneksel..

GELENEKSEL IHLARA VADİSİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

aksaray’da42. turizm haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık bin kişinin katılımıylageleneksel ihlara vadisi yürüyüşü yapıldı

aksaray’da,42. turizm haftası etkinlikleri kapsamında, yaklaşık bin kişinin katılımıylahalk oyunları gösterileri ve müzik dinletisinin ardından 14 kilometrelikgeleneksel ihlara vadisi yürüyüşü gerçekleştirildi.

etkinliğekatılan İl kültür ve turizm müdürü mustafa doğan, aa muhabirine, ihlaravadisi’nin, yerli ve yabancı turistler tarafından 4 mevsim ziyaret edildiğinisöyledi.

turizmhaftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerin sonuncusunu gerçekleştirdiklerinibelirten doğan, “ziyaretçilerimizle birlikte ihlara vadisi’ne adeta akınederek tarih ve doğayla baş başa bir gün geçiriyoruz. ihlara vadisi,bulundurduğu turizm potansiyeli bakımından her yıl yarım milyon turistiağırlıyor. bu da vadiyi türkiye’de en çok ziyaret edilen 10 ören yerinden biriyaptı. vadi içerisinde ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlamak adınaetkinlikler yapıyoruz. bugün ilk defa vadi içerisindeki melendiz Çayı üzerinderafting yapıldı. bundan sonraki süreçte bu tür etkinlikleri artırmayıhedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

güzelyurtkaymakamı mehmet göze de ilçe ve bağlı beldelerin aksaray’da turistler tarafındanen fazla ziyaret edilen yer olduğuna dikkati çekerek, yarım milyon olan turistsayısını daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

ziyaretçilerdentahir bilici ise ihlara vadisi’ne ilk defa geldiğini belirterek, “vadi,doğası ve tarihi yapılarıyla beni çok etkiledi. Özellikle tarihi dokulara çokönem verilmiş ve hiç dokunulmadan ziyaretçilerin beğenisine sunulmuş. tümvatandaşlarımızı muhteşem manzarayı görmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

aa

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL