Asayiş

Geleceğimiz için Kurallara Uyalım

İçişleri bakanlığının,81 il valiliğine ‘covid-19 tedbirleri denetimi’ konulu gönderdiği genelgekapsamında aksaray valiliği birçok iş kolu ve karayollarında denetim yaptı. aksaray topakkayabölge trafik önünde yapılan  covid-19tedbirleri ve denetimine aksaray valisi hamza..

Geleceğimiz için Kurallara Uyalım

İçişleri bakanlığının,81 il valiliğine ‘covid-19 tedbirleri denetimi’ konulu gönderdiği genelgekapsamında aksaray valiliği birçok iş kolu ve karayollarında denetim yaptı.

aksaray topakkayabölge trafik önünde yapılan  covid-19tedbirleri ve denetimine aksaray valisi hamza aydoğdu, İl sağlık müdürü kerimyeşildağ, İl emniyet müdürü murat kolcu, İl jandarma komutanı   fautanık katıldı.

araçlar emniyet ve jandarmaekiplerince durdurularak maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmasıdenetlenirken aksaray valisi hamza aydoğdu şoförler ve yolcularla sohbet ederekcovid-19 tedbirleri alınması ve maske takmanın öneminden bahsederek yolcularamaske ve küçük çocuklara hediye verdi.

aksaray valisi hamzaaydoğdu;  biliyorsunuz dün sayınbakanımızın talimatı ile 81 ilde alanda olacağımız duyurulmuştu. bugün aksaray’dabütün arkadaşlarımız farklı noktalarda kontrollerimizi yapıyoruz. buradan şunusöylememiz gerekiyor. gördüğümüz kadarıyla vatandaşlarımız yolculuklarında bumaske kuralına riayet ediyorlar. buradan şunu söylememiz gerekiyor  biliyorsunuz bizim aksaray yolu  ana anterlerden birisi  bayramda yaklaşık 200 binin üzerinde günlükaraç geçişi var. buna rağmen  emniyetmüdürlüğümüz jandarma, alay komutanımız burda ve çok ciddi anlamda yolcularımıza hem rehberlik ediliyor. hemde güzelbir şekilde maske takmayanlara uyarılarımızı yapıyorlar. bugün bizler aksaraydaki bütün her yerde valilik, kaymakamlık, emniyet müdürlüğü, jandarmamız, sağlıkmüdürlüğümüz, tarım müdürlüğümüz hep alandayız. sebebide şu gerçektengeleceğimiz için, çocuklarımız için ve kendimiz için mutlak suretle bu maskehijyen ve mesafe kurallarına uymamız gerekiyor. eğer biz birbirimiziseviyorsak, bir birimizi sayıyorsak mutlak suretle buna riayet etmemiz gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz enhızlı yayılan virüslerden birisi bu son zamanlarda da biraz böyle bir tırmanışageçti gibi bir hava var onun için hep birlikte el birliği ile bu şehrin adı adaşehri sülaha, salihler şehri olmak hasebi ile birlikte gayret etmemizgerekiyor. Özellikle istirhamım bütün vatandaşlarımızdan maske kuralına mesafekuralına ve temizlik kuralına mutlak suretle uyalım. uyduğumuz zaman hemkendimizi korumuş olacağız. hem sevdiklerimizi kurumuş olacağız. hem de birşekilde geleceğimiz ile ilgili  ümitkârolmuş olacağız. onun için bugünkü kontrollerimiz bütün şehrimizde ilçelerimizdedevam edecek. bütün vatandaşlarımızı böyle duyarlı görünce  ekip arkadaşlarımızla birlikte  bizde çok mutlu olduk dedi.

haber yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL