Gündem

GAZETECİLİK BİR ANLAMDA KAMU HİZMETİDİR

mhp aksaray milletvekili ramazan kaşlı 10 ocak Çalışan gazeteciler günü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı. kutlamam mesajının başında gazetecinin tanımı yapan ve Çalışan gazeteciler günü’nün kabul tarihine değinen kaşlı; “türkiye büyük..

GAZETECİLİK BİR ANLAMDA KAMU HİZMETİDİR
mhp aksaray milletvekili ramazan kaşlı 10 ocak Çalışan gazeteciler günü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı.
kutlamam mesajının başında gazetecinin tanımı yapan ve Çalışan gazeteciler günü’nün kabul tarihine değinen kaşlı; “türkiye büyük millet meclisi’nde 4 ocak 1961 tarihinde kabul edilen, 212 sayılı kanun’un 1’inci maddesinde “bu kanunun şümulüne giren fikir ve sanat işlerinde ücret karşılığı çalışanlara gazeteci denir” tanımlaması yer almaktadır. basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan söz konusu kanunu resmî gazete ’de yayınlandığı 10 ocak 1961 tarihi ise her yıl aynı gün “Çalışan gazeteciler günü” olarak kutlanmaya başlanmıştır” dedi.
basının, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol oynadığını aktaran milletvekili kaşlı; “demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir” diye konuştu.
mesajının son kısmında bütün basın çalışanlarının 10 ocak Çalışan gazeteciler günü’nü kutlayan kaşlı; kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. bu duygu ve düşüncelerle; aksaray’ımızın sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla büyük katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın “10 ocak Çalışan gazeteciler günü’nü kutlar, bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diler, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum diyerek sözlerini noktaladı.
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL