Gündem

FESTİVAL SONA ERDİ

aksaray belediyesinin gençlere yönelik projeleri arasındayer alan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen gençlik festivali, 3 günün ardından sonaerdi. festivalde geleneksel sokak oyunları başta olmak üzere,survivorparkurları, genç sahne ve mini konserler,..

FESTİVAL SONA ERDİ

aksaray belediyesinin gençlere yönelik projeleri arasındayer alan ve bu yıl 2’ncisi düzenlenen gençlik festivali, 3 günün ardından sonaerdi.

festivalde geleneksel sokak oyunları başta olmak üzere,survivorparkurları, genç sahne ve mini konserler, el sanatları stantları veteknolojiden müziğe kadar her yaşa uygun birçok etkinlik yer aldı. festival boyunca her akşambirbirinde ünlü sanatçılar sahne alarak festivale katılanlara unutulmaz birgece yaşattılar.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın gençlereyönelik gerçekleştirdiği projeler arasında bulunan gençlik festivalindebirbirinden farklı etkinler gerçekleşti.

gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve 3 gün boyunca süren festivaldeher yaşa uygun etkinliklere yer verildi. belediye başkanı haluk Şahin yazgı,festivalde konserler, yarışmalar, çömlek, hat sanatlarının icra edildiğiatölyelerin yer aldığını söyledi. ayrıca aksaray Üniversitesinde akademikeğitimlerini sürdüren öğrenci toplularına festivalde yer verildiği açıkladı.

2. gençlik festivalinde her akşam birbirinden ünlüsanatçılar sahne aldı. festivalin ilk günü yenilenen imajıyla türk popmüziğinin güçlü sesi elif kaya sahne aldı. festivalin ikinci gününde sondönemde en çok dinlenenşarkılarıyla bilinen buray, sevilen şarkılarınınseslendirerek hayranlarınamuhteşem bir gece yaşattı.

festivalin son gününe damga vuran kolpa ise muhteşem biratmosferde konserini gerçekleştirdi. kolpa gurubunun şarkılarında hayranlarızaman zaman eşlik etti.

belediye başkanı haluk Şahin yazgı, gençlik festivalinin gençlerinbuluşmasına vesile olduğunu belirtti. bu tür festivallerin kültür ve sanatazenginlik kattığını dile getiren başkan yazgı, 3 gün süren ve dolu dolu geçenfestivalde her yaştan gençlerin doyasıya eğlendiğini dile getirdi.

aksaray malaklısı festivalde ziyaretçilerin ilgisini üzerinetoplarken öğrenci topluluklarının gösterileri de festivale farklı bir renkkattı.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL