Ekonomi

FARKINDALIK PROJESİ MEYVESİNİ VERİYOR

İŞkur ve gönül dostları işbirliğiyle gerçekleşen projekapsamında 7,5 ay boyunca 10 tane zihinsel engelli çocuk servis elemanyardımcılığı kursu aldı. İŞkur müdürü mahmut akkuş “projenin amacında engelli çocuklarımızı sosyal ortamlarda daha çok..

FARKINDALIK PROJESİ MEYVESİNİ VERİYOR

İŞkur ve gönül dostları işbirliğiyle gerçekleşen projekapsamında 7,5 ay boyunca 10 tane zihinsel engelli çocuk servis elemanyardımcılığı kursu aldı.

İŞkur müdürü mahmut akkuş “projenin amacında engelli çocuklarımızı sosyal ortamlarda daha çok yeralmasını ve istihdamını sağlamaktır” dedi.

İŞkur müdürü mahmut akkuş yaptığı açıklamada; “bugünönemli bir gün çünkü yaklaşık 7,5 ay süren bir eğitimden sonra 10 tane özelçocuğumuz, engelli kardeşimizin engelsiz servis projesi kapsamında 10 tanekardeşimiz ciddi bir eğitim gördü. burada pratik ile teori birleştirdiler.bugün Özsüt olarak bize ev sahipliği yapıyorlar. Çocuklarımızın stajlarınınsağlandığı aynı zamanda da bir farkındalık projesidir. .Çünkü çocuklarımızdeğişik zamanlarda değişik yerlerde servislerini gerçekleştirdiler. ama artıkbiz daha kurumsal daha prestijli yerlerde de göz önünde olmalarını istiyoruz.engellilerin istihdamını sağlıyor hükümetimiz, devletimiz, bakanlığımız.aksaray İŞkur müdürlüğü ve gönül dostları derneği ile 10 tane yavrumuzuinşallah. bu hafta itibariyle 7,5 aylık kurs serüveni tamamlanıyor. Çalışmahayatın içerisinde yer alacaklar ve engelsiz servis projesi kapsamındaeğitimlerini tamamlayıp artık özel sektörde işgücü piyasası içerisinde dahagörünür daha belirgin bir şekilde yer alacaklardır. bugünkü arzumuz birfarkındalık projesi, özel sektörümüzün bu çocuklarımızdan haberdar olması, buçocuklarımızı istihdam etmesidir. ilimize hem gönül dostları derneğimize hembeyazay derneğimize hem engelli platformumuza İş kurumuzun ve valiliğimizinortak çabaları sonucu aktif işgücü programında azami derecede engellikardeşlerimizi istihdam ettik. toplum yararına programında işbaşı eğitimprogramında ve bugün de engelli projesi vasıtasıyla istihdam edilecek. İstihdamgarantili bir kurstan yararlanıyorlar 10 tane engelli kardeşimiz. ben hayırlıolmasını temenni ediyorum. İnşallah bu çalışma ile hem ciddi bir farkındalıkoluşturacak hem de aksaray ilimizde bir hassa gıda sektöründe engellikardeşlerimizi daha belirgin göreceğiz ve bu çalışmalarımız devam edecektir”dedi.

Özsüt işletmecisi ahmet dağ yaptığı açıklamada ise “Özsütailesi olarak biz de bu projeye destekledik. İnşallah bizde istihdam edeceğiz.Özsüt ailesi olarak öyle bir projenin içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz.İnşallah bu arkadaşlara sahip çıkacağız, iş istihdamında bulunacağız bizleberaber çalıştıkları için İŞkur’a teşekkür ediyoruz. bu arkadaşlar hepimizinarkadaşları topluma kazandırmamız gerekiyor” dedi.

haber vedat t.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL