Gündem

EVLENECEK ÇİFTLERE MÜJDE

helvadere belediye başkanı arif bellikli bir ilke imza attı. düğün sezonun başlamadan ve yaz ayları gelmeden önce helvadere belediye başkanı arif bellikli halktan gelen istek ve talepler üzerine düğün öncesi..

EVLENECEK ÇİFTLERE MÜJDE

helvadere belediye başkanı arif bellikli bir ilke imza attı.

düğün sezonun başlamadan ve yaz ayları gelmeden önce helvadere belediye başkanı arif bellikli halktan gelen istek ve talepler üzerine düğün öncesi alışveriş olarak adlandırılan gelin ve damat tarafına alınan halk arasında adı yolluk olarak adlandırılan bir geleneğe son verdi.
konuyla ilgili açıklama yapan helvadere belediye başkanı arif bellikli; kasabamızda düğün sahiplerine maddi anlamda büyük külfet getiren bir adet haline gelen yolluk – hediye – gönüllük dağıtımı düğün sahiplerini maddi olarak yormakta ve düğün öncesi ayrı bir yoğun telaşa sebebiyet vermektedir. bu hususta evliliğe ilk adım atma yolunda genç çiftlerimiz bu maddi zorlukla karşı karşıya kalmaktadır dedi.
bu gerekçe ve nedenlerle diye konuşan başkan bellikli; halkımızın onayı ve meclisimizin kararı ile almış olduğumuz karar neticesinde kasabamız sınırları içerisinde düğün ve nişan merasimleri için dağıtılan yolluk – gönüllük dağıtılması 01.02.2023 tarihinden itibaren halkımızın onayı ve meclisimizin kararı ile kaldırılmıştır. kasabamız halkının bu hususta duyarlı olması gerekmektedir. tüm kasaba halkına aldığımız bu karar hayırlı uğurlu olsun diyerek evlenecek genç çiftlere bir ömür mutluluklar dilerken biz helvadere belediyesi olarak evlenecek çiftlerimizin üzerlerinden masrafları kaldırıp ekonomik olarak rahatlatmak istiyoruz. ayrıca helvadere belediye düğün salonumuz ücretsiz olarak düğün yapacak genç çiftlerimize hediye olarak verilmekte ve hiçbir ücret alınmamaktadır dedi.
haber. yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL