Gündem

ESKİ SANAYİ SİTESİ TAŞINMA SONRASI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

aksaray belediyesi ve tokİ iş birliğinde sanayi esnaflarına yönelik yapılan yeni sanayi sitesine taşınmalar gerçekleşti. esnafların taşınma sürecinin tamamlanması ile eski sanayi sitesi sessizliğe büründü. türkiye’nin 3. büyük sanayi projesi..

ESKİ SANAYİ SİTESİ TAŞINMA SONRASI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

aksaray belediyesi ve tokİ iş birliğinde sanayi esnaflarına yönelik yapılan yeni sanayi sitesine taşınmalar gerçekleşti. esnafların taşınma sürecinin tamamlanması ile eski sanayi sitesi sessizliğe büründü.

türkiye’nin 3. büyük sanayi projesi olan aksaray yeni sanayi sitesinde esnaflar faaliyetlerine başladılar. yeni sanayi sitesinde modern ve kullanışlı alanlarda esnafların ticari hareketliliği artarken eski sanayi sitesi boş bir alan olarak kaldı. taşınan esnafların eski iş yerlerini boşaltmaları ile metruk bina haline gelen can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturan iş yerlerinin yıkılması kararı alındı.
Şehrin her noktasında vatandaşların can ve mal güvenliğine zarar veren binaların yıkımını gerçekleştiren aksaray belediyesi, tıpkı hamidiye mahallesindeki kentsel dönüşüm alanında olduğu gibi eski sanayi sitesinde de ömrünü tamamlamış binaların yıkımını gerçekleştirecek.
eski sanayi sitesi alanında yıkım işlemlerinin başlatılması için gerekli planlamaları yapan aksaray belediyesi, yıkım esnasında görüntü ve gürültü kirliliği oluşturmamak adına gerekli önlemleri alacak.  can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden binaların yıkımına iş makinaları ile başlanılacak.
sanayi esnaflarını soğuk kış günleri öncesinde yeni, modern ve kullanışlı ortamlara kavuşturduklarını belirten belediye başkanı dr. evren dinçer, yaptığı açıklamada esnafların yeni iş yerlerinden son derece memnun olduklarını söyledi. başkan dinçer açıklamalarının devamında yeni sanayi sitesinin altyapısı ile, ısıtma sistemleri ile kullanışlı binaları ile esnaflara uygun çalışma ortamı sunulduğunu belirtti.
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL