Gündem

Erasmus Projesinde Hayvan Sevgisi Farkındalığı Vurgulandı

aksaray mehmetçik ortaokulunda İngilizce Öğretmeni olanesra orhan; hayvanlara sevgi ve hayvanları koruma bilinci içerisindeeuropaws(avrupa patileri) isimli erasmus+ okul ortaklığı projesi gerçekleştirdi. aksaray mehmetçik ortaokulu olarak İtalya, İspanya veslovakya ile birlikte..

Erasmus Projesinde Hayvan Sevgisi Farkındalığı Vurgulandı

aksaray mehmetçik ortaokulunda İngilizce Öğretmeni olanesra orhan; hayvanlara sevgi ve hayvanları koruma bilinci içerisindeeuropaws(avrupa patileri) isimli erasmus+ okul ortaklığı projesi gerçekleştirdi.

aksaray mehmetçik ortaokulu olarak İtalya, İspanya veslovakya ile birlikte europaws(avrupa patileri) isimli erasmus+ okul ortaklığıprojesi kapsamında hayvan koruma ve hayvan sevgisi ön plana çıkartılarak,farkındalık amaçlı yürütülen proje takdir topladı.

proje hakkında bilgi veren İngilizce Öğretmeni esra orhanşu ifadelere yer verdi; “bu projede amacımız öğrencilerimiz ve çevremizdehayvan sevgisi ve onları koruma bilinci oluşturmaktır.  bu amaçla öğrencilerimizle birlikte hemaksaray’da hem başka illerde barınak ziyaretleri yaparak sokak hayvanlarınınihtiyaçlarını tespit ettik, hayvanları koruma, onlara yapılan eziyetler,hayvanların ekosistem için önemi, hayvanlarla yapılan terapiler gibi pek çokfarklı konuda seminerler verdik. türkiye’deki hayvan hakları kanununu detaylıolarak inceleyip kendimiz de bir hayvan hakları kanun önerisi hazırladık.  bunun gibi faaliyetlerimize ek olarakokulumuzda büyük bir heyecanla hazırlandığımız bir hayvan fuarı düzenledik.mehmetçik ortaokulu öğrencileri el emeği ile hazırladığı ürünleri yinekendileri satıp elde ettikleri geliri ak-hay-kor ‘a bağışladık. böyle birfaaliyetin içinde bulunmak öğrencilerimizi çok heyecanlandırdı.  projemizin amaçları doğrultusunda tümhayvanları korumak için faaliyetlerimize devam edeceğiz.”

erasmus projesi hakkında duyduğu memnuniyeti dile getirenakhaykor başkanı ebru ateşağaoğlu ise; “İlimizde yapılan örnek teşkil eden buprojenin devamının tüm okullarımızda yapılmasını, gelecek neslin hayvan sevgisiile yetişmesi konusunda bir adım atılmasına vesile olacağına inanıyorum. bukapsamda farkındalık yaratmak için projeyi sahiplenen İngilizce Öğretmeni esraorhan hanımefendiyi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin el emeklerininkarşılığında derneğimize yapmış oldukları bağışlarından dolayı şahsım, derneküyeleri ve hayvan severler adına teşekkür ederim” ifadesine yer verdi.

haber merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL