Eğitim

ENGELSİZ KÜTÜPHANE PROJESİ BELGEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

aksaray Üniversitesi (asÜ), sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından verilen “verimlilik proje Ödülleri” kapsamında, “engelsiz bilgiye bağımsız erişim” isimli çalışmasıyla “başarı belgesi” almaya hak kazandı.  bu yıl sekizincisi düzenlenen tören, sanayi..

ENGELSİZ KÜTÜPHANE PROJESİ BELGEYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
aksaray Üniversitesi (asÜ), sanayi ve teknoloji bakanlığı tarafından verilen “verimlilik proje Ödülleri” kapsamında, “engelsiz bilgiye bağımsız erişim” isimli çalışmasıyla “başarı belgesi” almaya hak kazandı. 
bu yıl sekizincisi düzenlenen tören, sanayi ve teknoloji bakanı mustafa varank’ın da katılımıyla aydın’da gerçekleştirildi. etkinliğe bu yıl 55 ilden 593 proje gönderildi. asÜ’nün, ahiler kalkınma ajansı iş birliği ile hayata geçirdiği “engelsiz bilgiye bağımsız erişim” isimli “engelsiz kütüphane” çalışması “başarı belgesi” ile ödüllendirildi. proje ile engelli bireylerin eğitim oranının ve özel eğitim hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin arttırılması, engelliler için fırsat eşitliğinin sağlanması, toplumsal bilincin ve farkındalıkların geliştirilmesi, engelli bireylerin bilgi ve teknolojiye bağımsız bir şekilde ulaşabilmesinin sağlanması hedefleniyor. asÜ rektörü prof. dr. yusuf Şahin, engelsiz yaşam için atılan her adımın önemli olduğunu ve bu işi büyük bir samimiyet ve vazife bilinciyle yerine getirdiklerini söyledi. 
“verimlilik proje Ödülleri,” verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlaştırılması, kurum ve kuruluşlar arasında bilgi ve tecrübe paylaşımın artırılması, yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve yeni projelerin teşvik edilmesi amacıyla veriliyor. 
haber bülteni

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL