Asayiş

EN YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZAEVİ AKSARAY’DA

aksaray’da yapımı devam eden en yüksek güvenlikli 6 adetkapalı, 1 adet açık olmak üzere toplam 7 adet cezaevi havadan görüntülendi  adalet bakanlığı ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğütarafından aksaray’a en yüksek..

EN YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZAEVİ AKSARAY’DA

aksaray’da yapımı devam eden en yüksek güvenlikli 6 adetkapalı, 1 adet açık olmak üzere toplam 7 adet cezaevi havadan görüntülendi 

adalet bakanlığı ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğütarafından aksaray’a en yüksek güvenlikli 6 adet kapalı, 1 adet açık olmaküzere toplam 7 adet cezaevi yaptırılıyor.  

coğrafi konumu itibariyle türkiye’nin tam ortasındabulunan ve doğuyu batıya, güneyi kuzeye bağlayan önemli bir geçiş güzergahınasahip olan aksaray’a, adalet bakanlığı ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğütarafından yaptırılan cezaevi kampüsü inşaatı çalışmaları hızla sürüyor. 2 bindönümlük arazi üzerine yapımı gerçekleştirilen cezaevi kampüsü 519 milyon tl’yetamamlanacak. en son teknoloji ve modern olarak tasarlanan cezaevi en yüksekgüvenlikli cezaevi olacak. kampüs içerisinde 6 adet kapalı cezaevi, 1 adet açıkcezaevi olmak üzere toplam 7 ayrı cezaevi olacak. 500 adet lojman ve sosyaltesis müştemilatları ile birlikte türkiye’de 8 ilde bulunan kampüscezaevlerinden biri olarak 2 yıl içerisinde yapımının tamamlanması öngörülencezaevinde, yaklaşık 2 bin 500 görevlinin çalışacağı öngörülürken, 6 binhükümlü kapasiteli olacak.

cezaevi inşaatının son durumu havadan da görüntülendi.

İha

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL