Asayiş Son Dakika

Emniyetten Şok Uygulamalar

19 yıl 10 ay hapis cezası bulunan 13 aramalı şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları daraltılmış şok uygulamalar ve planlı operasyonel faaliyetlerde..

Emniyetten Şok Uygulamalar

19 yıl 10 ay hapis cezası bulunan 13 aramalı şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları daraltılmış şok uygulamalar ve planlı operasyonel faaliyetlerde (5.050) şahsın GBT sorgusunu yaptı. Yapılan uygulamalarda (26) aranan şahıs gözaltına alınırken toplam (19 Yıl 10 Ay) hapis cezası bulunan, (13) şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine teslim edildi.
Edinilen bilgiye göre; Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 21-27/02/2023 tarihleri arasında suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda gündüz ve gece farklı mahallerde, park ve bahçelerde, okul çevrelerinde yaptığı daraltılmış şok uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalarda;(5.050) şahsın GBT sorgusu yaparak, (26) aranan şahsı yakaladı. Yakalanan 26 şahıstan toplam da (19 Yıl 10 Ay) hapis cezası bulunan, (13) şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri
Halkın yoğun bulunduğu (9) farklı ana cadde, meydan ve AVM,(60) park ve okul çevresi, yürüyüş yolları çevresi, (10) metruk bina,(15) kıraathane, (7) internet kafe ve oyun salonu, (18) umuma açık iş yerinde yaptığı denetimlerde (852) araç kontrol ederek, (1) adet çalıntı otomobil, (5) adet motosiklet trafikten men etti, Tehlikeli araç kullandığı tespit edilen, (Drift yapan bir şahsa) cezai işlem uyguladı. Yapılan uygulama ve operasyonlarda (1) adet ruhsatsız tabanca (3) adet fişek,(2,63) gram sentetik kannabionid (bonzai), (0,40) gram metanfetamin, (2,96) gram esrar, (28) adet sentetik ecza hap, (4) adet extacy maddesi ele geçirdi.

Haber: Yaşar Karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL