Gündem

Eller Semada Yürekler Duada Buluştu

depremzedeler için eller semaya açıldı. peygamber efendimiz hazreti muhammed (sav)’in mescid-i harâm’dan mescid-i aksâ’ya gidişi ve oradan göklere yükseltilerek allahu tealanın huzuruna çıkarıldığı gece olan miraç kandili, aksaray ulu camide..

Eller Semada Yürekler Duada Buluştu

depremzedeler için eller semaya açıldı. peygamber efendimiz hazreti muhammed (sav)’in mescid-i harâm’dan mescid-i aksâ’ya gidişi ve oradan göklere yükseltilerek allahu tealanın huzuruna çıkarıldığı gece olan miraç kandili, aksaray ulu camide eda edildi. 

camiye gelen vatandaşlar, bu gecenin hürmetine depremde hayatını kaybedenler ve yaralılar için de dua etti.hazreti muhammed’in miraca yükseldiği gece ve ramazan ayının habercisi olan miraç kandili bütün camilerde idrak edildi. miraç kandil’ini ulu camii’nde eda etmek isteyen birçok vatandaş akşam saatlerinden itibaren camiyi doldurmaya başladı. cami içinde yer bulamayan vatandaşlar avluya serdikleri kilimlerin üzerinde namaz kılıp dua etti.
camilere akın eden aksaraylı vatandaşlar İl müftüsü veysel işıldar tarafından yapılan duada “asrın felaketi” olarak nitelendirilen kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen depremde hayatını kaybeden, yaralanan ve evsiz kalan binlerce kişi için de dua etti. aksaray  belediyesi cami çıkışı cemaate ve kyk yurtlarında kalan deprem zedelere miraç kandili nedeni ile kandil simidi ikram ederek kandillerini kutlandı. haber :yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL