Gündem

ELBİSTAN’A VEFA MARKETLER AÇILDI

 “asrın felaketi” olarak adlandırılan deprem sonrası kahramanmaraş’ın elbistan İlçesinde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ücretsiz vefa marketler açıldı. “asrın felaketi” olarak adlandırılan kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından kahramanmaraş’ın elbistan İlçesine..

ELBİSTAN’A VEFA MARKETLER AÇILDI
 “asrın felaketi” olarak adlandırılan deprem sonrası kahramanmaraş’ın elbistan İlçesinde depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ücretsiz vefa marketler açıldı.
“asrın felaketi” olarak adlandırılan kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından kahramanmaraş’ın elbistan İlçesine koordinatör vali olarak görevlendirilen aksaray valisi hamza aydoğdu deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. vali aydoğdu açıklamasında; arama-kurtarma çalışmalarının tamamlandığını belirtirken, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için ücretsiz market açıldığını ifade etti.
kahramanmaraş’ta meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından kahramanmaraş’ın elbistan ilçesine koordinatör vali olarak atanan aksaray valisi hamza aydoğdu depremzedelerin başta barınma ve yemek ihtiyacının karşılanması için hızlı hareket ederek afad çadırlarının kurulduğunu yine kurum, kuruluş ve stk’lar tarafından gönderilen konteynerlerin yerleşime açıldığını ifade etti. aydoğdu; başta gıda olmak üzere depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması için ücretsiz market açtıklarını söyledi. 
vali aydoğdu açıklamasında; “acımız büyük, ancak yaşanan bu acıları hep beraber paylaşacağız. devlet olarak vatandaşlarımızın yaralarını milletimiz ile yine hep beraber sarıyoruz, saracağız. burada depremin yaşandığı ilk günden itibaren herkes canla başla çalışıyor. vatandaşlarımız sevdiklerini kaybetti. saatler, günler sonra sağ kurtulanların sevincini yaşadık. Şu anda elbistan İlçemizde ve tüm depremin yaşandığı illerimizde yaraların sarılması adına çalışmalar devam ediyor” dedi.
kurulan vefa marketle ilgili bilgiler veren aydoğdu; “vatandaşlarımızın geçici barınma ve ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli ortamları sağladık. devletimizin imkânları ve ülkemizin her ilinde hayırseverlerimizin sağladığı yardımları vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. vatandaşlarımız artık kendi ihtiyaçlarını gelip ücretsiz olarak açtığımız marketlerden alabiliyor. bu uygulamayı insanları depremin olumsuz etkilerinin azaltılması adına olumlu olarak görüyoruz. İhtiyaçlarını bir yerlerden beklemek yerine neye ihtiyaçları varsa onu kendileri gelip vefa marketten alabiliyorlar. bu uygulamayı 15 farklı noktada açtığımız elbistan vefa market adıyla başlattık” diye konuştu.
haber: yaşar karatay
banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL