Siyaset

EKONOMİK DURGUNLUK SEBZE MEYVE HALİNİ DE ETKİLEMİŞ

chp İl başkanı ramazan koçak, milletvekili adayları aliabbas ertürk ve ramazan fidan, eski İl başkanı doğan koşar ve partiyöneticileri sebze meyve halini ziyaret etti. ekonomide yaşanan belirsizlik her sektörde olduğu..

EKONOMİK DURGUNLUK SEBZE MEYVE HALİNİ DE ETKİLEMİŞ

chp İl başkanı ramazan koçak, milletvekili adayları aliabbas ertürk ve ramazan fidan, eski İl başkanı doğan koşar ve partiyöneticileri sebze meyve halini ziyaret etti.

ekonomide yaşanan belirsizlik her sektörde olduğu gibigıda sektöründe de durgunluğa sebep olmuş. hal esnafı, sebze meyvenin zorunlutüketim malı olmasına rağmen işlerinde belirgin bir yavaşlama olduğunubelirttiler.

esnaf bakanliĞi kuracaĞiz

milletvekili adayı ali abbas ertürk  “ chp iktidara geldiğinde esnaf bakanlığıkurulacak. esnafların sorunları doğrudan esnaf bakanlığı kanalıyla takip edilerekçözüme kavuşturulacak. esnafların üzerinde büyük bir maddi yük olan ödediklerikiradan alınan stopaj kaldırılacak.” dedi.

 ertürk sözlerine “İktidarımızda vergileri azaltıp teşvikleri artırarak üretimi ve ticaretidestekleyeceğiz. Çiftçi ürettiğinden, esnaf sattığından alın terinin, emeğininkarşılığını alacak. kobilere sağlayacağımız desteklerle istihdamı artıracağız. büyümeyiinşaat sektörüyle değil teknoloji yatırımlarıyla, ağır sanayi yatırımlarıylasağlayacağız.  “ diye devam etti.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL