Ekonomi

ÜRETİCİ ZOR DURUMDA

başkan kayan: “yem fiyatlarına art arda gelen zamlarüreticiyi çok zor durumda bırakıyor” dedi.

aksaray damızlık sığır yetiştiricileri birliği başkanıbekir kayan, nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığıaksaray’da son zamanlarda hayvan yemine gelen zamların üreticiyi kesimeyönlendirdiğini söyledi. 

  sektörde yemkaleminin çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden aksaray damızlık sığıryetiştiricileri birliği başkanı bekir kayan, devletin biran önce bu durumamüdahil olması gerektiğini savundu. başkan kayan, “yem fiyatları ciddi anlamdayükseldi. yem fiyatlarına art arda gelen zamlar üreticiyi çok zor durumdabırakıyor. borçlarını ödeyemiyorlar. hal böyle olunca borçlarını ödeyebilmekiçin üreticilerimiz hayvanlarını kesime götürüyor. hayvanlar kesildikçe dehayvancılık sıkıntıya giriyor. devletimiz çok güzel politikalar yapıyor. ancakbu hayvancılık politikalarına kimse uymuyor. Özellikle yem sanayicisi hiç bupolitikalara uymuyor. devletimiz ve sanayiciler yemin maliyetini biliyor. yemfiyatlarının şu an itibari ile 60 tl’yi geçmediğini herkes biliyor. bugünpiyasaya baktığımızda ise 80 – 85 tl’ye yem satılıyor. bu artışlar tamamen yemsanayicisinin fırsatçılık yapmasından kaynaklanıyor. bu fırsatçılaradevletimizin biran önce dur demesini, bu fiyatlara müdahil olmalarınıistiyoruz” dedi.

İha

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası