Ekonomi

SÜT DESTEKLEME ÖDEMELERİ BAŞLADI

ak parti aksaray milletvekili cengiz aydoğdu, 2017 yılıkoyun keçi destekleme ödemelerinin dün itibariyle başladığını belirtti. 

milletvekili aydoğdu, “Ödemeler dün itibariyle başladı. türkiye cumhuriyeti kimlik numaralarının sonu 4 – 6 – 8olanların destekleme ücretleri 13 haziran 2018 Çarşamba günü, kimliknumaralarının sonu 0 – 2 olanların destekleme ücretleri ise 22 haziran 2018cuma günü ödenecek olup, toplam 7930 işletmeye 9 milyon 302 bin tl desteködenecektir” dedi.

milletvekili aydoğdu ayrıca, ak parti hükümetleriningenel başkanımız, cumhurbaşkanımız sayın recep tayyip erdoğan önderliğinde son15 yılda gıda, tarım ve hayvancılık alanında yaptığı reformlara dikkat çekerek,hükümet olarak 15 yılda aksaray’a 1,2 milyar tl tarımsal destek verildiğinisöyledi.

mİllİ kaynaklar mİllİ tarim

havza bazlı üretime dayalı destekleme modeline geçtik.941 tarım havzasını belirledik. her havzada en uygun ve en iyi yetişen ürünleritespit ettik. stratejik ve arz açığı olan 21 ürünü havza bazında destekliyoruz.buğday ve yem bitkileri her havzada destekleniyor.

mazotun yarisi bİzden

mazot maliyetinin %50is destek olarak üreticilerimizeödeniyor.

gübreye %40 devlet desteği

milli tarım projesi ile havza bazlı destekleme modelikapsamında havzasında desteklenen ürünleri yetiştiren çiftçilerimizin gübremaliyetlerinin %40’ını karşılıyoruz.

hayvancilikta bÜyÜme, yenİ desteklerle hiz kazaniyor

büyükbaştan küçükbaşa, besiden süte, yemden arıcılığakadar birçok alanı destek kapsamına aldık. son 15 yılda aksaray’da hayvancılıkdesteğini 48 kat artırdık. bu dönemde aksaray’a toplam 421,2 milyon tlhayvancılık desteği verdik

aksaray’da hayvancilik yatirimlarini desteklİyoruz

yeni yapılacak veya modernize edilecek ahır ve ağıllarıninşaatına %50 hibe sağlıyoruz. küçükbaşta 100-200 baş, büyükbaşta 10-50 başanaçlık işletmeler destekleniyor. ayrıca, yüksek verimli erkek damızlıkalımında (boğa, koç, teke) %80 hibe veriyoruz.

aksaray damizlik dÜve Üretİm merkezİ oluyor

en az 500 baş kapasiteli damızlık gebe düve ve damızlıkkoç-teke üretim merkezleri kuruyoruz. İnşaat yatırımlarına, alet – ekipmanbuzağı ve damızlık hayvan alımına %50 hibe veriyoruz.

kirsal kalkinma hamlesİnİ baŞlattik

aksaray’a son 11 yılda 26,7 milyon tl hibe desteğiverdik. bu hibelerle 39 yeni tarımsal sanayi tesisi kuruldu. 266 kişiyeistihdam sağlandı. ayrıca, 46 damla ve yağmurlama sulama tesisinin kurulumudesteklendi.

aksaray ipard hİbelerİyle buluŞtu

ipard ile aksaray’da, toplam yatırım tutarı 100 milyon tlolan 344 adet projeye 45,6 milyon tl hibe sağladık. 707 kişiye yeni istihdamoluşturduk.” İfadelerine yer verdi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası