Ekonomi

MÜSİAD BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

aksaray’ın eskil ilçesinde ortaokul ve lise okullarındailk 3 derece ile mezun olan 60 öğrenciye düzenlenen tören ile çeşitli hediyelerverildi.

müstakil sanayici ve İşadamları derneği (mÜsİad) aksarayŞubesi tarafından düzenlenen, “7. mÜsİad eğitim başarı Ödülleri” töreninemÜsİad aksaray başkanı eyüp dağdaş mÜsİad yönetim kurulu ve Üyeleri, aksarayÜniversitesi rektörü yusuf Şahin, eskil kaymakamı yavuz kartal, belediyebaşkanı niyazi alçay,eşmekaya belediye başkanı tayfur bakan, İlçe milli eğitimmüdürü yaşar kolukısa,İl genel meclis Üyeleri İbrahim gündede,sadrettinİriş,esnaf ve sanatkârlar odası başkanı abdulkadir karakaya ve süt Üreticileribirliği başkanı necip Çeçen katıldı. İstiklal marşı ve kuran’ı kerimtilavetinin okunması ile başlayan törende

açılış konuşmasını yapan başkan dağdaş dereceye girenöğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

başkandağdaş konuşmasında;

“bir çiçeği sularken ona hayat veririz ve bunun yanındayeni hayatlar yaratırız. minik bir yüreği hayata hazırlamakta buna benzer. ohayata ne kadar güzel hazırlanırsa ve sarılırsa geride yaşamaya değer iyi birgelecek bırakır. hayat bize sunulan en güzel armağandır.

bunun değerini de en güzel şekilde bilmek gerekir. hernefes alışımızda ve verişimizdeki kısacık anı mutluluğa çevirmek gerekir. bumutluluğun temelinde iyi bir eğitim ve güzel bir gelecekte saklıdır.

bir şeyler üretebilmek ve yaşamaya dair değerler ortayakoyabilmek için herkesin iyi bir eğitime ihtiyacı vardır.

her insan tamamen bilgisiz doğar. dünyada yaşamınsürdürebilmek için öğrenmesi, bilgi sahibi olması, eğitilmesi gerekir. eğitim,eğitme eylemidir. yani davranış kazandırma çabasıdır. İnsanın kişiliğininoluşmasında en büyük etken eğitimdir. eğitimden kasıt sadece okulda dört duvararasında verilen dersler veya konular değildir. eğitim önce aileden başlaranne- babaların çocuklarına öğretmiş olduğu her davranış, söz, terbiyeeğitiminin kapsamına girer. eğitimli kişilerin toplumdaki yeri başkadır.eğitimli insan nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. İstediği şeyleri eldeetmek için neleri nasıl yapması gerektiğini; toplumda yer edinmek için nasılkonuşması gerektiğini, nasıl davranması gerektiğini iyi bilir. eğitimli kişilertoplumun her kesiminden sevgi ve saygı görür.

eğitim bir ülkenin de gelişmesini sağlayan en önemlihususlardan biridir. toplumların veya ülkelerin gelişebilmesi için o ülke veyatoplum bireylerinin iyi bir eğitimden geçmesi donanımlı insanlar olmasıgerekir. bizim eğitim sistemimizde ne sadece öğretim ne de sadece eğitimvardır. İkisi beraber yürütülür. milli eğitimin amacı, bilgi ile yüklüöğrenciler, vatandaşalar yetiştirmek değildir. asıl amaç kendisine, ailesine venihayetinde vatanına, milletine faydalı kişiler yetiştirmektir. eski zamanlardatoplumlar savaşarak büyüyebiliyordu. askeri alanda başarılı güçlü olandevletler, diğer devletlerin topraklarını savaşarak kazanıyorzenginleşiyorlardı. günümüzde ise eğitime en fazla önem veren devletler,dünyanın en güçlü devletleri sayılmaktadır. sahip olunan değerlerin çoğueğitimle kazanılmaktadır. bu nedenle her toplumda eğitime önem verilmeli,eğitimli insanlar yetiştirilmeye özen gösterilmelidir.

siz değerli gençler,

size düşen ise varlığınızı şerefli kılan yüce allah’akarşı kulluk görevinizle beraber,  buaziz milleti omuzlarınızda taşıyarak zirveye çıkarmaktır.

unutmayın ki hepiniz içinizde bir dünyataşıyorsunuz.  eğer isterseniz herbiriniz,  fatih sultan mehmet gibi, yavuzsultan selim gibi, kanuni sultan süleyman gibi, 2. abdülhamit han gibi İslamsancağını ve aziz milletimizi zirveye taşıyabilirsiniz.  bunun için hep birlikte çok çalışmalı vegayret etmeliyiz.

değerli arkadaşlar, sevgili Öğrenciler,

müstakil sanayici ve İşadamları derneği (mÜsİad); hakkınve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğunsağlandığı.  tarihe ve topluma mal olmuşmahalli ve evrensel değerlerin korunduğu, gözetildiği; kendi içinde bütün,bölgesinde etkin, dünyada saygın bir türkiye için yola çıkan hassasiyet sahibiiş adamlarının, 9 mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir “İş adamlarıderneği’dir.

kişilerin ve kurumların, ülkemizin ve toplumumuzun,bölgemizin ve dünyanın sosyal ve kültürel, siyasal ve ekonomik, bilimsel veteknolojik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan bir “gelişim -diyalog – İşbirliği – güç birliği platformu ”dur. türkiye genelinde 85’e ulaşanirtibat noktası, 63 farklı ülkede yaklaşık 159 irtibat noktasıyla. 11.000’denfazla üyesi olan, yaklaşık 1.600.000 kişiye istihdam sağlayan ve 45.000işletmeyi temsil edenİş dünyası için olduğu kadar toplumun diğer kesimleri içinde örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama veçalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, kurumsal kimliğinitamamlayarak, bunu iso 9001:2000 kalite belgesi’yle tasdik ettiren güçlü bir“sivil toplum kuruluşu ”dur.

.İş birliği yanında, güç ve gönül birliğini degerçekleştirmek düşüncesiyle yola çıkan;  toplumun kültür değerlerine, ticaret ahlâkına bağlı ve saygılı;  çağın gerektirdiği girişimci ruha sahip;ilkelerinden taviz vermeden gelişmeyi hedefleyen; meslekî birikimi ve çağdaşdonanımıyla,  işadamı ya da üst seviyedeyönetici olma istidadı taşıyan uluslararası bir sermaye platformudur.

 bu sebeple, bugündüzenlediğimiz programla,  gençliğinyanında olmayı hakeden bir stk olarak sizlerden ricam odur ki;   bizim taşıdığımız bu bayrağı bizlerden alınve daha yükseğe taşıyın. sizler bunu başaracak cesaret ve güçtesiniz.  tüm İslam coğrafyasının yegâne umudutürkiye’nin siz değerli gençlerindedir. bizleri mahcup etmeyeceğinizden emin olarak sizleri ve çok değerlikatılımcılarımızı allah’a emanet ediyor, saygıyla, sevgiyle ve muhabbetleselamlıyorum” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası