Ekonomi

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİNDE SON TARİH 1 AĞUSTOS

türkiye odalar ve borsalar birliğine bağlı olarak meybemtarafından verilen İkinci el araç alım ve satım işini iştigal edenler içinistenen mesleki yeterlilik belgelerinde lİse mezunu olmayanlar için son başvurutarihi 1 ağustos olarak açıklandı. 

aksaray ticaret ve sanayi odasından yapılan yazılıaçıklama da; “ İl ticaret müdürlüklerinin, mesleki yeterlilik belgesi olmayanişletmelere “yetki belgesi” vermeyeceği, noterlerin, mesleki yeterlilik belgesiibraz etmeyenlerin “alım-satım İşlemlerini” kabul etmeyeceği vebelediyelerinde  mesleki yeterlilikbelgesi ibraz etmeyen işletmelere “ruhsat” vermeyeceğinin altının çizildiğiaçıklamada oto alım ve satım işlemi yapan üyelerin ve vatandaşlar içerisindenlİse mezunu olmayanlarin 01 ağustos 2018 tarihine kadar aksaray ticaret vesanayi odasına başvuru yapmaları gerektiği belirtilirken, açıklanan tarihekadar başvuru yapmayan lise mezunlarının mesleki yeterlilik belgelerialmamaları halinde oto alım ve satım işlemi yapamayacaklar denildi.

geçtiğimiz hafta içerisinde konuya ilişkin olarakaçıklama yapan atso başkanı cüneyt göktaş, galericilik sektöründe faaliyetgösteren ve oto alım satım yapan firmalara bir kez daha çağrıda bulunurkenyaptığı açıklama da; “ türkiye odalar ve borsalar birliğine bağlı olarak tobbmeybem tarafından ağustos ayı içerisinde mesleki yeterlilik sınavınınyapılacağına dair geçtiğimiz günlerde yaptığımız açıklamaya ek olarak oto alımve satım işi ile uğraşan ve lİse mezunu olmayanlar üyelerimiz ve kamuoyu ile sonbaşvuru tarihinin 01 ağustos 2018 olduğunu paylaşıyoruz.

bu noktada ilimiz genelinde oto alım satım işi yapan veileride bu işi yapmak isteyen lİse mezunu olmayan vatandaşlarımıza çağrımızbaşvurularını en kısa sürede yapmalarıdır. bilinmesini istiyoruz ki meslekiyeterlilik belgesi olmayan İl ticaret müdürlüklerinden yetki belgesialamayacaklar, noterlerde alım satım işlemi yapamayacaklar ve belediyelerdenruhsat talep edemeyeceklerdir. bu anlamda konunun ciddiyetinin dikkate alınarakherhangi bir mağduriyet yaşanmaması için başvuru tarihini geciktirmemelerinoktasında tüm üyelerimiz ve vatandaşlarımızdan rica ediyoruz” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası