Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MERCEDES’TEN İSTİHDAMA DESTEK

mercedes-benz türk aksaray kamyon

mercedes-benz türk aksaray kamyon fabrikası’na 200 yenipersonel alınacak.

türkiye’deki yatırımlarına aralıksız devam edenmercedes-benz türk, hali hazırda 1.800 kişinin görev yaptığı aksaray kamyonfabrikası’nda 200 kişilik ek istihdam yaratıyor.

fabrikanın mevcut kapasitesini iki katına çıkarmaamacıyla üretimin çeşitli pozisyonlarında görevlendirilecek yeni personelinhaziran ayında işbaşı yapması planlanıyor.

1986 yılından bu yana türkiye’de 250 binden fazla kamyonüreten ve 70’den fazla ülkeye 45.000’i aşkın kamyon ihraç eden mercedes-benztürk aksaray kamyon fabrikası’nda, 200 kişilik ek istihdam sağlanıyor. son ikiyıl içinde aksaray kamyon fabrikası’na yaptığı 113 milyon avro’luk yatırımısayesinde üretim hacmini iki katına çıkarmayı ve türkiye’nin mevcut ihracatgelirine ek olarak 1 milyar avro’nun üzerinde katkı sağlamayı hedefleyenmercedes-benz türk, yeni üretim, ihracat ve istihdam planı kapsamında 200 yenipersonel alımı yapıyor.

İstihdamda öncelik, aksaray kamyon fabrikası bünyesindebulunan “eğitim merkezi”nden mezun olan gençlerin olacak. genel ilan üzerindengelen başvurular ile de kalan iş gücü ihtiyacının tamamlanması hedefleniyor.

ekonominin heralanına aralıksız destek

mercedes-benz türk, yarım asrı aşkın süredir üretimi,ihracatı, yatırımı ve istihdamı ile türkiye ekonomisine desteğini sürdürüyor.30 yılı aşkın süredir, 470 milyon avro’yu aşkın yatırımı ile aksaray kamyonfabrikası’nda üretimini sürdüren şirket, anadolu’nun bağrında istihdamyaratmaya ve bölge ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

mercedes-benz türk, 1.800 kişinin görev yaptığı aksaraykamyon fabrikası’ndan yeni yatırımların katkısı ve 200 yeni çalışanın gücüyletoplam ihracat gelirinin üzerine ilave olarak 1 milyar avro değerinde kamyonihracatı hedefliyor. bugün mercedes-benz türk aksaray kamyon fabrikası’ndaüretilen kamyonların yarıdan fazlası almanya başta olmak üzere çeşitli ülkelereihraç ediliyor.

türk gücü ile alman disiplinini harmanlayan şirket, son16 yıldır 6 ton ve üzeri kamyon pazarında türkiye’nin lideri konumunda. bugüntürkiye’de üretilen her 3 kamyondan 2’si mercedes-benz yıldızı taşıyor.liderlik bayrağını daha da ileriye taşımak adına üretim kapasitesini arttıranve haziran ayı itibarıyla 200 yeni kişiye iş imkânı sağlayacak olanmercedes-benz türk, türkiye’deki yatırımlarına aralıksız devam ediyor.mercedes-benz türk, 2018 yılında kamyon üretim kapasitesini ve ihracatını dahada artırarak gücüne güç katmayı hedefliyor.

aksaray dünyanın sayılı ar-ge merkezlerinden biri olacak,dünyaya teknoloji ve mühendislik sunacak 

araştırma ve geliştirme faaliyetlerine kurulduğu gündenberi önem veren mercedes-benz türk, 2009 yılında resmi olarak ar-ge merkezistatüsü kazandı. hoşdere otobüs fabrikası’nda hem otobüs hem kamyon ar-geçalışmalarını sürdüren mercedes-benz türk, ar-ge konusunda daimler global ağıiçerisinde üstlendiği ilave sorumluluklar sebebiyle 2017 yılında aksarayfabrikası’nda ikinci bir ar-ge merkezi kurma kararı aldı.

İç anadolu’da kurulacak ve resmi açılışı eylül ayındayapılacak olan yeni ar-ge merkezi, mercedes-benz türk’ün ana şirketi daimlerag’nin almanya, abd, brezilya, Çin, hindistan ve japonya’da bulunan ar-gemerkezleriyle birlikte küresel “yetkinlik merkezleri”nden biri olacak. 40.000m2’yi aşkın alan üzerine kurulacak yeni ar-ge merkezi, tüm dünyayamercedes-benz uzun yol kamyonlarının testi, onayı ve mühendislik hizmeti sunan“tek merkez” olacak.

haber merkezi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer,
Sıradaki Haber Aksaray’da Osmanlı eserleri yeniden canlanıyor!