Ekonomi

KADIN ÇİFTÇİLER TARIMSAL YAYIM PROJESİ DEVAM EDİYOR

gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı eğitim yayın veyayınlar dairesi başkanlığınca yürütülen ”kadın çiftçiler tarımsal yayım projesi ”  kapsamında gerçekleştirilen ”tarımda gençkadın girişimciliğinin geliştirilmesi programı ” ile kırsal alanda yaşayan veyoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş genç kadınlara yönelikfaaliyetler gösterilecektir.

bu program ile hazırlanan projeler ile verilen desteklersayesinde kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarınınyaratılması mevcut istihdam olanaklarının korunması,  bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyetdüzeyinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıdabulunulması farkındalık yaratması amaçlanmıştır.

aksaray il genelinde 75 kadın çiftçimize İş-kur işbirliğiile istihdama yönelik sertifikalı 32 saat süreli uygulamalı girişimcilikeğitimleri verilmiştir. bu çalışma kapsamında eğitim alan kadınlar tarafındanhazırlanan projeler tarafsız bir komisyon tarafından 31.05.2018 tarihindedeğerlendirilmeye alınılarak ilk 10 belirlenmiştir.  İleriki bir tarihte nevşehir ilindedüzenlenecek olan sertifika töreni ile ilk üçe giren projemiz açıklanıpödüllendirilecektir. birinci projeye 3.000 tl ikinci projeye 2.000 tl, üçüncüprojeye 1.000 tl ve ayrıca dereceye giren projeler bakanlığımızca ülkemizgenelindeki sıralamaya girer ise 40.000 tl hibe edilecektir.

basın bülteni

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası