Ekonomi

İŞKUR’A YOĞUN TALEP

toplum yararına çalışma programı kapsamında yaklaşık 40kurum kuruluşlarda ve belediyelerde çalışmak üzere toplam 900 kontenjan içinmüracaatlar 07-11 mayıs tarihleri arasında başladı. 6 aylık süre ile kamu kurumve kuruluşlarında çalışacak vatandaşlar diğer illerde olduğu gibi aksaray’da dayoğun ilgi gösteriyor.

aksaray çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü ve valilikolası olumsuz manzaraların önüne geçmek ve konforlu bir şekilde müracaatlarınısağlamak amacıyla bir dizi tedbirler aldı.

müracaat alacak personel sayısı diğer birimlerce takviyeedilirken İŞkur’un önünde yoğun birikmenin önüne geçmek için yüzlerce sandalyekonuldu ve yağmur ve güneşten korunmak için büyük çadırlar kuruldu ayrıca İŞkurtarafından vatandaşlara çay kahve ve su ikramı gerçekleşiyor.

kayıt için gelen vatandaşlar yaptığı açıklamalarda;“eskiden bekleyişlerin çileye döndüğü saatlerce kuyrukta oluşan izdihamgörüntülerini artık göremiyoruz işte sosyal devlet bu. yeni türkiye’nin yönetimanlayışı da böyle olmalıdır. başta aksaray valiliğimize ve İŞkur İlmüdürlüğümüze teşekkür ediyoruz dediler.

tüm kurum ve kuruluşlarda noter kurası ile müracaatlardeğerlendirilecek ayrıca müracaatların İŞkur tarafından yetkilendirilen beldeilçe belediye ve kaymakamlıklarda ki yetkililer tarafından da alınabileceğibelirtildi.

haber vedat t.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası