Ekonomi

İKİNCİ EL ARAÇ ALIM SATIM SINAVLARI AĞUSTOS’TA

türkiye odalar ve borsalarbirliğine bağlı olarak meybem tarafından verilen mesleki yeterlilik belgelerineilişkin olarak atso başkanı cüneyt göktaş açıklama yaptı. 

göktaş açıklamasında; “sonzamanlarda, bazı şahıs ve sınav merkezlerinin “ikinci el araç alım satımıile iştigal eden galeri sahibi üyelerimizi ziyaret ederek”, tobb meybemile protokol imzaladıklarını ve mesleki yeterlilik sınav başvurularınınkendilerine iletilmesini istediklerinin tespit edildiğinin altını çizen atsobaşkanı göktaş yaptığı açıklama da; “ türkiye odalar ve borsalar birliğimizebağlı olarak mesleki yeterlilik sınavları düzenleyen meybem İkinci el araç alımsatım İşleri mesleki yeterlilik sınavları ile ilgili hiçbir firma şahıskurum kuruluş ile protokol imzalanmamış olup, sınavlar bizzat tobb meybemtarafından gerçekleştirilecektir.

ağustos ayında yapılmasıplanlanan sınavların başvuruları ilimiz genelinde aksaray ticaret ve sanayiodamız tarafından alınacak olup, sınavlar tobb meybem tarafından yapılacaktır.

bu anlamda bir konudaaltını çizmek istiyorum ki İkinci el motorlu kara taşıtları alım satımı yapanüyelerimiz için “mesleki yeterlilik belgesi” zorunluluğu henüzbaşlatılmamıştır.

İkinci el araç alım vesatım yapan üyelerimize ve firmalarımıza önemle duyururuz ”dedi.

 

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası