Ekonomi

GÖKTAŞ, SİCİL BELGESİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

aksaray ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanıcüneyt göktaş,sanayi sicil belgeleri hakkında önemli açıklama yaptı.

atso başkanı göktaş, yapmış olduğu açıklamada;“İlimizdeki sanayi işletmelerinin üretim faaliyetlerine başlamadan önce önkayıt yapma zorunluluğu ile sanayi işletmelerine işyeri açma ve çalışmaruhsatlarının alınması için alması gereken sanayi sicil belgelerini, 2 ayiçerisinde almadıkları takdirde idari para cezası ile karşılaşacaklardır. buanlamda ilimizde sanayi işletmesi kuracak olan vatandaşlarımızın işletmeleriniüretim faaliyetlerine başlamadan öncesinde ön kayıt ettirmesi gerekenbeyannameyi kanunda belirtildiği gibi elektronik ortamda doldurularak bilimsanayi ve teknoloji bakanlığına göndermesi gerekmektedir.

burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kanunaeklenen geçici madde kapsamında faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın sanayiişletmelerinin sanayi siciline henüz kaydolmamış olanlara; kanunun yürürlüğegirdiği 01 temmuz 2017 tarihinden itibaren bir yıl içerisinde sanayi sicilinekaydolanlar için üretime başlama tarihine bakılmaksızın herhangi bir cezaiişlem uygulanmadan sanayi siciline kaydedebileceklerdir. süre bitimi 01 temmuz2018’e kadar üretici statüsünde olup henüz sanayi sicil belgesi almamış olanişletmelerin idari para cezasına maruz kalmadan kayıt işlemlerininyapılabilmesi yönünde kapsam dahilindedir.

son olarak sanayi sicil belgesinde vizesi bitenişletmelerimizin en kısa sürede vizelerini yeniletmeleri gerekmektedir” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası