Ekonomi

ESNAF İSTEDİ, BELEDİYE YAPTI

aksaray belediyesi yol boyu otopark tarifesi ile ilgilisosyal medyada yer alan iddialara açıklık getirdi.

aksaray belediyesi basın yayın ve halkla İlişkilermüdürlüğünden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“bilindiği üzere 2017 yılında başlatılan piri mehmet paşaalt geçit inşaatı ve aynı dönemde devam eden piri mehmet paşa Çarşısı inşaatınedeniyle ihalesi biten yol boyu otoparklar, yaşanan otopark sıkıntısınedeniyle ihaleye çıkartılmamış, piri mehmet paşa alt geçidi, piri mehmet paşaÇarşısı ve azmi milli otopark projelerinin bitmesi beklenmiştir. bu sürezarfında şehir merkezi dahil tüm yol boyları otoparklar ücretsiz olarak vatandaşlarımızahizmet vermiştir.

geçen süre içerisinde yaptığımız esnaf ziyaretleri ve halkbuluşmalarında vatandaşlarımız tarafından gelen en büyük taleplerden biri,ücretsiz olarak kullanılan yol boyu otoparklarının tekrar ücretli halegetirilmesi talebiydi. sebebi ise özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerdeparklanma yapan araç sahiplerinin çoğunluğu gün boyu (7-8 saat) parklanma yapmaktadır. bu durum hem burada iş yapan esnafımızı hemde bir iki saatlik işi olan vatandaşlarımızın şikâyet etmelerine sebepolmuştur.

ayrıca park yeri bulamayan araç sahiplerinin mecburen ikincişeride park yapmalarını ve bu sebeple defalarca trafik cezalarına maruzkalmalarına neden olmuştur. yaptığımız yeni düzenleme sayesinde şehir merkezidahil bütün yol boyları ilk 15 dk. ücretsiz hale getirilmiştir. bu uygulamaylatrafik yoğunluğu yaşanan ana arterlerdeki parklanma süresini azaltarak trafikkarmaşasını önlemek hedeflenmiştir. böylece vatandaşımızın ve esnafımızın işinikolaylaştırmak amaçlanmıştır.

Özellikle gün boyu parklanma yapmak isteyen vatandaşlarımızıson yıllarda belediyemizin şehrimize kazandırdığı kapalı ve açık otoparklarayönlendirilerek kısa süreli paklanmayı teşvik etmek amaçlanmıştır. en sonhizmete giren piri mehmet paşa Çarşısı otopark’ı gün boyu 2 tl, azmi milliotopark’ı ise 3 tl gibi uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir”denildi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası