Ekonomi

ATSO VE BORSA’DAN HALKIMIZA YERLİ ALIŞVERİŞ DAVETİ

“yerli esnafı yaşat ki Şehrin yaşasın”

aksaray ticaret ve sanayi odası ile aksaray ticaretborsası ortak yaptığı yazılı açıklama ile şehrimizin insanlarını yerliesnaflarımızdan ve mağazalarımızdan alışveriş yapmaya davet etti.

türkiye genelinde bir çok il ve ilçede bu tür davetlerinbaşladığını ve insanların yerli firmaları desteklemek ve ahilik kültürünüyaşatan esnafların ayakta kalmalarını sağlamak adına atılacak adımların öneminevurgu yapan atso başkanı cüneyt göktaş ve aksaray ticaret borsası başkanı hamitÖzkök, aksaray’ın yerli esnafından ve işletmesinden oluşan, market, mağaza,konfeksiyonlara yönelerek milli ve yerli duruşu sahiplenme zamanının geldiğinibelirtirlerken yapılan yazılı açıklamanın devamında;  “ Ülkemiz genelinde son yıllarda hızla artışyaşanan büyük mağaza zincirleri, alışveriş merkezleri ve indirim mağazalarıyerli esnaflarımızın büyük zarar etmelerine ve bir çok esnafımızın kepenkkapatma düzeyine gelmesine sebep olmuştur. maalesef dünya’nın hiçbir yerindeolmadığı gibi ülkemizde de işletmelerin birden fazla şube açma yasağıbulunmadığından dolayı bu tür mağaza ve alışveriş merkezlerinin önünegeçilememektir. burada yapılması gereken ve atılması gereken en büyük adımlarhalkımıza ve vatandaşlarımıza düşmektedir. bizler bu zamana kadar yerli vemilli ürünlerin önemini her alanda her platformda dile getirdik fakat buçağrımız artık açık ve nettir. aksaray’ın yiğit, mert, dürüst İnsanlarındanisteğimiz şehrimizin esnafından ve işletmecilerinden oluşan marketlerden vemağazalardan alışveriş yapsınlar. 2019 yılında içinde yapmamız gereken en büyüksosyal sorumluluk bu olacaktır.  dünyagenelinde yaşanan ticaret savaşları neticesinde maalesef ekonomimizde veticaret hayatımızda olumsuzluklar meydana gelmekte dünya, küçüklerin kaybettiğibüyüklerin ise kazandığı bir ortama doğru sürüklenmektedir. bizler bu türortamda aksaray’ın en az zararla bu süreci atlatması için çalışarakesnaflarımızın ayakta kalmalarını ve ticaret savaşlarına yenik düşmemeleri içinmücadele edeceğiz. bu mücadele sadece aksaray ticaret ve sanayi odasının, aksarayticaret borsasının veya sivil toplum kuruluşlarımızın mücadelesi değil buşehrin ekmeğini yiyen, suyunu içen, parasını kazanan 400 bin insanımızınmücadelesi olacaktır. o zaman aksaray ticaret ve sanayi odamız ile aksarayticaret borsamızın #yerel esnafı yaşat ki Şehrin yaşasın diyerek çağrımıza tümhalkımızı davet ediyoruz. biz Çalışacağız aksaray kazanacak” denildi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası