aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kampüsteki laboratuvarimkânlarının sanayici ve işadamlarının hizmetinde olduğunu söyledi.
aksaraybilim, sanayi ve teknoloji İl müdürü refik tezcan ve beraberindeki heyet rektörŞahin’i ziyaret etti. belirli aralıklarla, kampüsteki uzman ekibinsanayicilerle görüştüğünü ve işbirliği imkânlarını anlattığını söyleyen Şahin,“sanayi-Üniversite işbirliğinin gelişmesi bizim önceliklerimiz arasında. İşbaşınageldiğimiz günden buyana konuyla alakalı ciddi çalışmalar yapıldı. kampüsümüzdeiş dünyasının çalışmalarına ivme kazandıracak pek çok laboratuvarımız var.burada, çeşitli analizler ve ölçümler başarılı şekilde icra edilebiliyor. buimkânların daha geniş bir kesimce kullanılması bizleri memnun eder. Çalışmalarakatkı sunan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
İlmüdürü tezcan da, Üniversitenin akademik birikiminin iş dünyası için önemli birşans olduğunu vurguladı.
habermerkezi