Ekonomi

Asgari Ücret Tatmin Edici

mÜsİad aksaray başkanı eyup dağdaş, yeni açıklanan asgariücret konusuna ilişkin yazılı bir açıklama gerçekleştirdi

dağdaş açıklamasında; “İş dünyasına öncülük eden birsivil toplum örgütü olarak mÜsİad, kurulduğu günden bugüne faaliyetlerini,bütün çalışanların yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekildesürdürmesini sağlamaya yönelik yürütmektedir. bu bağlamda 2019 yılı için öncekiyıla göre %26 oranında bir artışla net 2 bin 20 tl olarak belirlenen asgariücretin tatmin edici olduğunu düşünüyor ve hem işverenlerimiz hem deçalışanlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyoruz. böylece 2018yılsonu için tahmin edilen %20 civarındaki enflasyon oranının üzerinde birartış oranı belirlenmiş ve çalışanlarımızın alım gücünde gözlenecek kaybınönüne geçilmiştir.

bununla birlikte; asgari ücretteki artış oranınınişverene geçtiğimiz seneye göre ilave maliyeti yaklaşık 620 tl olacaktır. buminvalde, yeni asgari ücret uygulamasının herhangi bir istihdam kaybı ya dakayıtdışı ekonomide artışa neden olmaması adına, hükümetimizin geçmiş senelerdeişverene sunmuş olduğu desteklerin 2019 yılında da sürmesini ve böylelikleişverenin yükünün nispeten hafifletilmesini arzuluyoruz” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası