Ekonomi

Altın Fiyatlarından Yeni Bir Rekor Daha

Altın fiyatlarındaki yükselişin devam ettiğini ifade eden Kuyucu Sarraf yetkilisi Fehmi Kuyucu, seçimlerden sonra altında bir yükseliş beklendiğini söyleyerek, yatırım yapmak isteyenlerin seçimi beklemeden yatırım yapmaları önerisinde bulundu.

Bayramdan sonra da altın fiyatlarındaki yükselişin devam ettiğini belirten Fehmi Kuyucu, “Altındaki yükseliş devam ediyor. 24 ayar altın bin 350 lirayı geçti. Çeyrek altın 2 bin 250, yarım altın 4 bin 500, tam altın 9 bin, gremse altın ise 22 bin küsülerde alıcı buluyor. Seçim öncesi bu kadar yükseliş beklemiyorduk.” dedi. Dolar ve Euro fiyatlarının biraz hareketli olduğunu ifade eden Kuyucu, bu durumun altın fiyatlarını da etkilediğini belirtti. Avrupa’da ve Amerika’da yaşanan enflasyon sıkıntısının da altın fiyatlarının yükselmesi konusunda etkili olduğunu dile getiren Kuyucu, “Mayıs ayı başında Amerikan Merkez Bankası FED faiz açıklaması yapacak. Eğer ki 25 puan değil de 50 puan olursa altın fiyatlarında bir düşüş bekliyoruz. Ama seçimden sonra Türkiye’de ki hareketlilikten dolayı altında biraz yükseliş olacaktır.” dedi. Serbest piyasa kurunda doların 20 bin 250, Euro’nun ise 22 bin 250 liradan satıldığını ifade eden Kuyucu, “Yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız seçim sonucunu beklemeden yatırım yapsınlar. Dolar ve Euro biraz çıkacak gibi duruyor. Bu durum altını fiyatlarını da yükseltebilir.” şeklinde konuştu.

Haber Ağustos Gerçe

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası