Eğitim

EĞİTİMDE AKSARAY’IN PARLAYAN YILDIZI

vİa fen koleji yönetim kurulu başkanı mehmet derin 10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarıyla birlikte bir kahvaltı etkinliği düzenledi. kahvaltı da ve sonrasında okul ile ilgili birçok bilgi..

EĞİTİMDE AKSARAY’IN PARLAYAN YILDIZI

vİa fen koleji yönetim kurulu başkanı mehmet derin 10 ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle basın mensuplarıyla birlikte bir kahvaltı etkinliği düzenledi. kahvaltı da ve sonrasında okul ile ilgili birçok bilgi veren derin basın mensuplarına okulu gezdirdi.

son teknoloji ile donatılmış ve öğrencilere en iyi eğitimverilmesi için yapılmış olan okulda konferans salonu, spor salonu, 7/24 açıkkütüphane, laboratuvar ve türkiye’de bir benzeri olmayan 400 metrekarelik birsınav salonu bulunuyor. vİa fen koleji yönetim kurulu başkanı mehmet derinburada yaptığı konuşmada basın mensuplarının 10 ocak çalışan gazetecilergünü’nü kutlarken; bugün burada toplanmamızın tek bir amacı var. 10 ocakÇalışan gazeteciler gününüzü kutlamak için, sizlere bir kahvaltı etmek istedik.bunun haricinde bir amacımız yok. biraz duygusalım. Çünkü konuşmaların en zoruolduğunu düşünüyorum, çünkü basının önünde olmak zor dedi.

gazetecilik ve özel eğitimin benzerliklerine değinenderin; akşam arkadaşlarımızla konuştuk, basın ile özel eğitim ortak bir yanıvar. en büyük paydamız, mesai kavramımız yok. 7/24 sizler de öyle bizler deöyle nasibimizin peşindeyiz. onun için hepinizin gününü canı gönüldenkutluyorum. basınımız iyi ki var. eğitimimiz iyi ki var. bundan sonra bendeneğitim haricinde ne ufak bir hareket beklemeyin. eğitimde aksaray’ı en güzelşekilde temsil edeceğiz ve bunu 1998’den beri ispatladık diye düşünüyorum diyekonuştu.

vİa fen kolejinin öğrencilere sunduğu imkânlardan vebinanın fiziki yapısından bahseden mehmet derin; aslında 2019 yılında açıldık.sizlerle o gün buluşmayı hesapladık. ancak malum açıldıktan 7 ay sonra covidolayı oldu. açılışımızı yapamadık, programlarımızı erteledik. gözlerinizdengörüyorum, aksaray’da böyle bir yer varmış da bizim haberimiz yokmuş der gibibakıyorsunuz. biz bu yola 1998’de 5 arkadaş olarak çıktık. 2014’de dershanelerkapatıldı ve temel liseye geçiş zorunlu kılındı. temel liseye geçişte yerlerverilip okullar yapılacak dendi ama protokoller çok uymadı. bizarkadaşlarımızla oturup karar verdik. ya tamam diyecektik ya devam. tamamdeseydik tecrübeler çöpe atılacaktı. bu devam etsin diye 50 yıllık birikimimiziburaya yatırım yaparak, aksaray eğitiminde biz varız diye yola çıktık. Çokkeyifli ve başarılıyız. İçinde bulunduğumuz kurumda her alanda türkiyebirincilerimiz var dedi. okulun fiziki yapısını anlatan derin; okulumuz 10 binmetrekare üzerine kurulu ve iki bloktan oluşuyor. spor kompleksi, konferanssalonu, yönetim ve kafeteryamız karşı tarafta, eğitim binamız da burada. 32adet derslik, 4 amfi sınıfımız, 1 sınav salonumuz var ki 400 metre vetürkiye’de hiç yok. bir adet 400 metre 380 kişilik kütüphanemiz, altlarındamescidimiz ile komplike bir tesisimiz var. diye konuştu.

geçmişte aksaray spor başkanlığı da yapan ve spora büyükönem veren derin vİa fen kolejinin spor ile ilgili başarılını da açıklayarak;biliyorsunuz 2003-2006 yılları arasında aksaray spor başkanlığı yaptım.sanmayın ki o heyecanımı orada bıraktım. o heyecanım burada basketbol vevoleybolda devam ediyor. voleybolda, kuzeyboru aksaray’ı türkiye’ye tanıtan birkurum olmuş. bunu en son türkiye finallerinde gittiğimiz grup maçlarında bizzatgördüm. voleybol takımımız, aksaray’da bütün okulları yendi, ankara ted kolejini,kayseri şampiyonunu, Çankırı şampiyonunu yenerek bizim kendi ilkimiz olan 27takımın içinde kalarak inşallah önümüzdeki günlerde türkiye finallerindeaksaray’ı temsil edecekler. biliyorsunuz basketbol okullarımız var bizimmetropolle birlikte. 18 yıldır basketbolda da hep şampiyonuz. ancak illerarasında bir şey yapamıyorduk ama bu yıl hem erkekler hem kızlar takımışampiyon oldu diye konuştu. 

milletvekilliği ile ilgili soruları yanıtlayan vekesinlikle eğitim dışında bir şey yapmayacağını açıklayan mehmet derin;  ben bunu hayatımda bir kere denedim. bir dahada düşünmemek üzere geri döndük. Çünkü bana eğitim yakışıyor size basınyakışıyor. herkes bildiği işi yapsın. ben vekillik de yapamam, muhtarlık da yapamamdiye konuşarak merak edilen milletvekilliği konusuna açıklık getirdi.

haber: yaşar karatay

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL