Eğitim

YURT DIŞI EĞİTİM FAALİYETLERİ TAMAMLANDI

ab bakanlığı ab eğitim ve gençlik programları merkezibaşkanlığı (ulusal ajans) tarafından koordine edilen erasmus+ programı ka101personel eğitimi kapsamında okulumuz öğretmenlerinden nida bÜyÜktokatli tarafındanhazırlanan ‘eğitimde yaratıcılık, İnovasyon ve ict’ isimli ve2017-1-tr01-ka101-039247numaralı projenin ilk hareketliliği gerçekleştirildi.

aksaray bilim ve sanat merkezi’nin yürüttüğü projekapsamındakurumda görev yapan 3 öğretmen İspanya’nın madrid şehrinde düzenleneneğitim faaliyetlerine katıldı.

aksaray bilim ve sanat merkezi yaptığı açılamada;

“15 – 20 nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen‘creativity in teaching and learning using ict: the digital classroom’ isimlikursakatılan öğretmenlerimiz bilişim teknolojilerini öğrenme ve öğretmeortamlarında öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik kullanarakdijital sınıf oluşturma konusunda bilgi ve deneyim sahibiolmuşlardır.Öğretmenlerimiz web 2.0, social networking, blogging, edmodokonularında öğrendikleri bilgi ve edindikleri deneyimleri eğitim sonrası hemdiğer öğretmenlerimiz ile paylaşacak hem de derste öğrencilerimizle birlikteaktif bir şekilde kullanacaklardır.

kurslara katılan öğretmenlerimiz kendilerini mesleki,kültürel ve dilsel açıdan geliştirme fırsatı elde etmiş ve önümüzdeki dönemdeproje hazırlama konusunda bilgi sahibi olmuşlardır.  Öğretmenlerimiz katıldıkları eğitimfaaliyetlerinin kendileri için oldukça faydalı olduğunu ve bu uygulamalarıkendi sınıflarında da uygulayacaklarını belirtmişlerdir.

proje ile ilgili ayrıntılı bilgi için projenin websitesini veya facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası