Eğitim

YÖK’ÜN “TURUNCU BAYRAK” ÖDÜLÜ ASÜ’NÜN OLDU

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kampüste engelleri ortadankaldırmaya dair yaptıkları samimi çalışmaların yÖk tarafından da takdirlekarşılandığını söyledi. 

asÜ,engelsiz erişim konusunda yaptığı düzenlemelerle yÖk tarafından verilen“turuncu bayrak” ödülüne layık görüldü. yüksek öğretim kurumlarındaki engellibireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyokültürel faaliyetlereerişimleri konusunda farkındalık oluşturmak maksadıyla verilen ödüller, iyiçalışmaların teşvik edilmesi şeklinde de değerlendiriliyor. Ödüller “mekândaerişilebilirlik/turuncu bayrak, eğitimde erişilebilirlik/yeşil bayrak ve sosyokültürelfaaliyetlere erişilebilirlik/mavi bayrak şeklinde üçkategoride veriliyor. yÖk çeşitli denetimlerin ardından ödül alacaküniversiteleri belirledi. ankara’da konuyla ilgili bir toplantı ve hemenardından da ödül töreni düzenlendi. rektör yardımcısı prof. dr. hacı muratyılmaz’ın katıldığı törende asÜ, “mekânda erişilebilirlik/turuncu bayrak”ödülünün sahibi oldu.

asÜrektörü prof. dr. yusuf Şahin, samimi her gayretin mutlaka karşılık bulduğunuifade ederek, “biz Üniversitemizde engellerin ortadan kaldırılması hususunuciddiyetle ele aldık. ekip arkadaşlarımızla birlikte pek çok fiziki düzenlemeyaptık. bu ödül, bizlerin şevkini arttırmıştır. emeği geçen herkese çokteşekkür ederiz” dedi.

 haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası