2018 yılı teknik destek programı kapsamında aksaray İlmilli eğitim müdürlüğünün “yarınlarını kodla aksaray” isimli projesi kapsamındaaksaray il merkezinde bulunan 5 eğitim bölgesindeki 20 farklı okuldanbelirlenen 20 öğretmene yönelik kodlama eğitimi devam ediyor.
fatih mesleki ve teknik anadolu lisesi eğitim salonundagerçekleştirilen eğitimde katılımcılara 5 gün boyunca yazılım ve kodlamaeğitimi verilecek. gerçekleştirilen eğitimle birlikte eğitime katılanöğretmenlerin kendi okullarında eğitim ile ilgili toplantı ve bilgilendirmeleryaparak kodlama ile ilgili farkındalık oluşturmaları ayrıca eğitime katılanöğretmenlerin derslerinde de kodlama ve robotik eğitiminden edindiklerideneyimi kullanarak öğrencilerin derslerde daha aktif ve istekli hale gelmelerihedefleniyor.
haber merkezi