Eğitim

VALİ PEKMEZ’DEN UYARI

 “ders kitaplarıücretsiz dağıtıldı. kaynak kitap ve eğitim materyalleri alınmasına zorlayanveya ücret isteyenler adli, idari ve disiplin işlemi ile karşılaşacak”

aksaray valisi aykut pekmez milli eğitim bakanlığıtarafından okullarda ders kitaplarının öğrencilere ücretsiz olarakdağıtımlarının yapıldığını, bunun dışında öğrencilere yardımcı kaynak kitap vediğer eğitim materyallerinin alınmasını istemenin veya alınmasına zorlayıcıtutum içerisinde bulunulmasının adli, idari ve disiplin işlemi başlatılmanedeni olacağını bildirdi.

Öğrenci ve velilerine bu tür maddi külfet oluşturacakuygulamalardan kaçınılması gerektiğini belirten vali pekmez; önceki yıllarda damilli eğitim bakanlığı tarafından gerekli uyarıların yapıldığını ancak songünlerde artan şikâyetler değerlendirildiğinde söz konusu uygulamaların devamettiği şeklinde bir kamuoyu algısı olduğu bu nedenle 7 ilçe kaymakamlığına,ilçe milli eğitim müdürlükleri ile merkez ve merkeze bağlı tüm okul vekurumlara bu konu ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususları içeren uyarıyazısı gönderildiğini söyledi.

Öğrencilere eğitim ve öğretim dönemine ilişkin bütün derskitaplarının ücretsiz olarak okul idareleri tarafından dağıtımlarının yapıldığınıkaydeden vali pekmez, yine okullarda açılan destekleme ve yetiştirmekurslarının da ücretsiz olarak sunulduğunu bu konuda da öğrenci velilerinden veöğrencilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmediğini, edilemeyeceğinibildirdi.

konu ile ilgili il genelindeki bütün eğitim kurumlarınınokul aile birliği başkan ve üyelerine gerekli duyuruların yapıldığınıvurgulayan vali pekmez yapılan açıklamalar doğrultusunda hareket edilmesi,etmeyenler hakkında adli, idari ve disiplin işlemlerinin başlatılacağınıbelirtti.

haber merkezi

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası