aksaray Üniversitesi (asÜ) teknik bilimler meslekyüksekokulu müdürü Öğretim görevlisi bektaş ayık, öğrencilerin sahaeğitimlerini önemsediklerini söyledi.
suni tohumlama kursu öncesinde veteriner sağlık teknikeriöğrencileri, müfredat tamamlama eğitimi aldı. teorik bilgilerin pratiğedönüştürülmesi açısından bu ve benzeri saha eğitimlerinin önemli olduğunusöyleyen okul müdürü ayık, öğrencilerin mezun olduktan hemen sonra, kendialanlarına hızla adapte olabilmeleri için benzeri eğitim çalışmalarınınsüreceğini kaydetti. ayık, suni tohumlama çalışmalarının, sığırlarda ırkıslahına katkı sağlayan en önemli çalışmalar arasında yer aldığını da belirtti.
düzenlenen eğitim çalışmalarının ardından okul müdürübektaş ayık ve proje yürütücüsü doç. dr. umut taşdemir, katılımcılarasertifikalarını takdim etti.
haber merkezi