Eğitim

SEZAİ KARAKOÇ ORTAOKULU’NDAN YEMEN’E YARDIM

diyanet İşleri başkanlığı ve türkiye diyanet vakfı işbirliği ile yemen’e yardım amacıyla başlatılan “yemen’e sessiz kalma”yardım kampanyasına sezai karakoç ortaokulu öğrencileri de sessiz kalmadı.

Öğrenciler topladıkları yardımları yemen’e ulaştırmakiçin türkiye diyanet vakfı aksaray Şubesine teslim etmek üzere 14 ocak 2019pazartesi günü İl müftülüğüne ziyarette bulundular. beraberinde öğrencilerleziyarete katılan sezai karakoç ortaokulu müdürü mehmet ali aslanhan, hayatınıidame ettirmeye çalışan yemenli vatandaşlar için öğrencilerin yoğun bir çalışmayaparak kendi harçlıklarıyla yardım topladıklarını ifade etti. Öğrencilerletanışarak sohbet eden İl müftüsü cemalettin bal, yaptığı konuşmasında başarılıolabilmenin inceliklerinden bahsederek bunu yaparken dini ve manevi değerlerinihmal edilmemesi gerektiğini konu aldı. Öğrencilerin bu duyarlıdavranışlarından ötürü kendilerini takdir eden İl müftüsü cemalettin bal,çeşitli ikramlarda bulunarak desteklerinden dolayı teşekkür etti.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası