Eğitim

ŞEREFLİKOÇHİSAR’DAKİ OKULLARIN DEVRİNE DAİR PROTOKOL İMZALANDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin ile ankara yıldırım beyazıtÜniversitesi (aybÜ) rektörü prof. dr. metin doğan, Şereflikoçhisar’da bulunaniki okulun aybÜ’yedevrinedair usul ve esasları içeren protokolü imzaladı. 

anımsanacağıüzere, kısa süre önce Şereflikoçhisarberatcömertoğlu meslek yüksekokulu ile uygulamalı bilimler fakültesi’ne dönüştürülen Şereflikoçhisaruygulamalı teknoloji ve İşletmecilik yüksekokulu aybÜ’ye bağlandı. İlgiliokulların asÜ’ye bağlı olmasına rağmen farklı bir il sınırı içerisindeolmasından kaynaklı yaşanılan sorunların her iki şehrin milletvekilleri ve yÖk başkanıile görüşüldüğünü hatırlatan rektör Şahin, “bugün de sayın rektörümüzlebirlikte protokolü imzalıyoruz. sürece katkı veren başta aksaray ve ankara’dakisiyasetçilerimiz olmak üzere; yÖk başkanımıza ve yÖk Üyelerine; başbakanımızave bakanlar kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz. devir kararının aybÜ’ye dehayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

yapılankısa açıklamanın ardından asÜ ve aybÜ rektör yardımcıları ve genelsekreterlerinin de hazır bulunduğu törenle imzalar atıldı.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası