Eğitim

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ KAMPÜSÜ TANIDI

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, fatih sultan mehmet ortaokuluöğrencileri ve okul yöneticilerini senato salonu’nda ağırladı. 

ortaokulöğrencileri, işledikleri bir ders kapsamında asÜ’ye geldi ve kampüs ortamınıyerinde gördü. programın son bölümünde rektör Şahin’le buluşan öğrenciler,kampüs gezisine ilişkin deneyimlerini ve akıllarında kalan unsurları anlattı.Öğrencilere, derslerine iyi çalışmaları tavsiyesinde bulunan ve öğretmenleri ileailelerini mutlaka dinlemeleri gerektiğini söyleyen prof. Şahin, “derslerdekibaşarıyı hayat başarısı haline getirmemiz ve iyi birer insan olmamız gerekiyor.İyi insan olmanın bir yolu da, karşındaki kişiyi dinlemektir. Çünkükarşınızdaki kişiyi iyi şekilde dinlerseniz onu anlarsınız ve bu da sizebaşarıyı getirir. mutlaka bir hayaliniz olsun ve erken yaşlardan itibaren bazıalışkanlıklar kazmamaya özen gösterin. mesela; kitap okuma, derslere zamanındaçalışma, temizlik, uyku saatleri… bu alışkanlıklar hayatınızın ilerleyenkısımlarında sizlere çok önemli katkılar sunacaktır” dedi.

ziyaretinson kısmında öğrenciler merak ettikleri sorulara cevap aradı. ortaokulyöneticileri de rektör Şahin’e, kabulünden dolayı teşekkür etti.  

habermerkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası