Eğitim

ORTAK EĞİTİM PROGRAMI SORUNSUZ ŞEKİLDE İLERLİYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, ortak eğitim programının hemöğrenciler, hem de sektör temsilcileri açısından son derece anlamlı olduğunusöyledi.

 

rektörŞahin, aksaray ticaret ve sanayi odası (atso) başkanı cüneyt göktaş’a nezaketziyaretinde bulundu. ziyarette kurumlar arası işbirliğine dikkat çeken Şahin,işadamlarına ortak eğitim programı hakkında bilgiler verdi. bu uygulama ilemühendislik fakültesi’nde eğitim-öğretim gören ve belirli bir not ortalamasınasahip son sınıf öğrencilerinin doğrudan fabrikalarda ve sanayi işletmelerindeçalışarak mezun olduğunu belirten Şahin, “onlarca firmayla protokol imzalandı.Öğrenciler son sınıfı okula gelmeden, doğrudan uygulama alanlarında geçiriyor.böylece hem kendileri teorik bilgiyi pratiğe çeviriyor, hem de işletmelerihtiyaç duydukları personeli görebiliyor. bu uygulama stajdan daha farklı.burada öğrenci, belirli hukuki düzenlemelerle çalıştığı fabrikanın tümkurallarına üst düzeyde riayet etmek zorunda. Çünkü mezun olabilmek içinçalıştığı fabrikadan da bir not alıyor. mezuniyetinden sonra belki de öğrenciaynı fabrikada çalışmaya devam edecek; işveren de performansını izlediği birpersonele yatırım yapmış olacak. uygulama sorunsuz şekilde ilerliyor” dedi.

atsobaşkanı göktaş ise Şahin’e ziyareti münasebeti ile teşekkür etti ve kurumlararası işbirliği noktasında üzerlerine düşeni yapmaya her zaman hazırolduklarını belirtti.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası