Eğitim

ORTAK EĞİTİM PROGRAMI İŞ VE İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, ortak eğitim programınınöğrenciler için verimli bir öğrenme ve iş hayatını tanıma ortamı sağladığınısöyledi. 

rektörŞahin; rektör yardımcısı prof. dr. hacı murat yılmaz, mühendislik fakültesidekanı prof. dr. semih ekercin ve veteriner fakültesi dekanı prof. dr. mustafacemal darılmaz’la birlikte İşadamı osman altuntaş’ı ziyaret etti. ortak eğitimadında yeni bir programın uygulamaya konulduğunu ve sürecin başarılı şekildeilerlediğini kaydeden Şahin, “sayın dekanımız prof. semih ekercin’in değerlikatkılarıyla şekillenen bu program farklı açılardan önem arz ediyor. belirlibir not ortalamasına sahip olan mühendislik öğrencilerimiz son sınıfı doğrudanfabrikalarda çalışarak tamamlıyor. bu, öğrencilerimizin iş ortamını tanıması veteorik bilgilerini pratiğe çevirebilmeleri adına son derece önemli. İşadamlarıda bu program sayesinde performansını gördükleri öğrencilere yatırım yapmışoluyorlar” dedi. asÜ rektörü, ortak eğitim programını iş ve istihdama önemlikatkılar sunması bakımından da önemsediklerini belirterek, sürecin verimlişekilde ilerlediğini belirtti. rektör Şahin, sözlerinin son kısmında, veterinerfakültesi binasının yapımına sağladığı katkılar münasebetiyle altuntaş’a birkere daha teşekkür etti.

İşadamıosman altuntaş da rektör Şahin’e ve ekibine ziyaretleri münasebetiyle teşekküretti.

 haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası