Eğitim

İŞBİRLİKLERİ, İHTİSASLAŞMAYI GÜÇLENDİRECEK

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, kampüste öğrenciler içinideal ortamlar hazırlamaya gayret gösterdiklerini belirtti. 

İşadamıİbrahim Özel’i çalışma ofisinde ziyaret eden Şahin, spor ve sağlık alanındakiihtisaslaşma sürecine dair bilgiler verdi. asÜ’nün ihtisas üniversite olarakseçilmesinin önemine dikkat çeken rektör Şahin, “bu sürecin her aşamasınıciddiyetle ele alıyoruz. İhtisaslaşma, spor ve sağlık alanında aksaray’ı birmerkez haline getirecek. bu proje şehrin projesidir ve işbirlikleri, özelliklede işadamlarının katkıları bu noktada büyük önem arz etmektedir” dedi. kampüsiçinde, akademisyenlerin ilgili alana dair fikir ve projeler üzerindeçalıştıklarını, ortaya çıkan projelerin işadamlarınca üretime dönüştürülerek,toplumsal faydanın ortaya çıkacağını kaydeden Şahin, “allah’ın izniyle biz busüreci en verimli şekilde değerlendirmeye ve tüm paydaşlarımızla konuyu etraflışekilde görüşmeye devam ediyoruz” dedi. Şahin, ziyaretin son bölümünde,öğrencilerin eğitimlerine sunduğunu katkılar münasebetiyle işadamı Özel’e bir“teşekkür beratı” takdim etti. rektör yardımcısı prof. dr. hacı murat yılmaz,mühendislik fakültesi dekanı prof. dr. semih ekercin ve veteriner fakültesidekanı prof. dr. mustafa cemal darılmaz’ın da bulunduğu ziyaret, yapılabilecekçalışmaların istişare edilmesiyle sürdü.

İbrahimÖzel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, asÜ heyetine çalışmalarındabaşarılar diledi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası