Eğitim

İLK ADIM HAYVAN HASTANESİ

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, veteriner fakültesi’ninŞehir-Üniversite işbirliğinin etkili şekilde sağlanabileceği bir alanda,oldukça başarılı şekilde hizmet verdiğini ifade etti. 

veterinerfakültesi akademik kurul toplantısı’nda konuşan Şahin, göreve geldiklerinde“Şehrin her taşına elimizin değmesini istiyoruz” dediklerini anımsatarak, budoğrultuda çalışmalar üretmeye gayret gösterdiklerini belirtti. veterinerfakültesinin -şehrin en temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olmasıhasebiyle- toplumla ve şehirle sürekli iç içe olabilecek nitelikte faaliyetlerürettiğini söyleyen asÜ rektörü, “fakültemizde bir yandan eğitim-öğretimfaaliyetleri sorunsuz şekilde devam ederken, diğer taraftan akademik manada daönemli projeler ortaya çıkıyor. kop destekli embriyo transfer merkezi,üreticilerin bilgilendirilmesine dair etkinlikler, tarım ve hayvancılıkalanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla işbirlikleri, laboratuvarçalışmaları… son olarak hayvan hastanesine dair fizibilite projesi de ahilerkalkınma ajansı (ahİka) tarafından onaylandı. bu, hem şehrimiz, hem defakültemiz için büyük önem teşkil eden hayvan hastanesinin ilk adımıdır. sürecidikkatle takip edeceğiz ve üzerimize düşen ödevlerimizi eksiksiz şekilde yerinegetireceğiz” dedi. kampüste çalışmaları yaparken bugünle yarın, geçen haftaylabu hafta, bir önceki yılla bir sonraki yıl arasında anlamlı farklar oluşmasıhususunu önemsediklerine de dikkat çeken prof. Şahin, şöyle devam etti:“değişimler ille de çok yüksek ivmeyle olmayabilir ama anlamlı bir farkoluşuyorsa, bu bizim için değerlidir. başladığımız noktaya göre şu anda oldukçaiyi durumdayız. tüm sorunların çözüldüğünü söylemek elbette mümkün değil amasistematik hatalar yapmadan ve ‘aynı gemideyiz’ ruhu içerisinde, meselelerimiziçözmeye ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” Şahin,konuşmasının son bölümünde, asÜ’nün spor-sağlık alanında ihtisaslaşacaküniversite seçildiğini kaydetti ve sürece ilişkin bilgiler aktardı.

veterinerfakültesi dekanı prof. dr. mustafa cemal darılmaz da, akademik performans,fiziki durum, eğitim-öğretim çalışmaları, öğrenci sayısı, planlamalar veprojeler hususunda bilgiler verdi. toplantı, akademisyenlerin öneri ve taleplerininalınması ve istişare edilmesiyle tamamlandı.

habermerkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası